E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO 2014

DSC_0686.jpeg

Od 26 kwietnia 2014 miłośnicy rowerów mieli okazję do spróbowania swoich sił w siedmiu etapach imprezy rowerowej Up Hill „Korona Międzylesia” 2014, której podsumowanie miało miejsce w 11 października 2014 przy Ośrodku Wypoczynkowym „Ostoja” w Jodłowie. Zanim jednak nastąpił czas gratulacji i nagradzania….

Biuro imprezy otwarto w Goworowie na parkingu przy bibliotece już o godz. 9.15, a zapisy trwały do 9.45. Na liście startowej zapisano rekordową liczbę 15 uczestników, w tym dwoje nowicjuszy, którzy już obiecali udział w kolejnym sezonie „Korony”, który ruszy w kwietniu 2015 roku.

Atmosfera przedstartowa była gorąca, opromieniona słońcem i uśmiechami uczestników. Chętni przed startem mogli skorzystać z zastrzyku energii w postaci bananów. Do rowerów tradycyjnie umocowano numery startowe. Jeszcze ostatnie dopompowywanie kół, rzut oka na przerzutki, krótkie rozgrzewkowe przejażdżki i… o godz. 10.01 pierwszy uczestnik wyrusza na trasę prowadzącą przez wieś Goworów i las Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego do Jodłowa. Kolejni uczestnicy startują co minutę. Do pokonania mają dystans 5,7 km oraz 350 m. różnicy wzniesień. Około godz.11.00 wszyscy są już na mecie, zadowoleni ze zdobycia rowerem tego niełatwego podjazdu.

Praca w Biurze Zawodów wrze! Podsumowywanie wyników dzisiejszego etapu, przeliczanie czasu brutto na czas netto, wypisywanie certyfikatów za etap, uzupełnianie treści pamiątkowych certyfikatów za sezon 2014, przygotowywanie medali, pucharów, nagród oraz pakietów upominkowych do wręczenia… Jest co robić, ale na szczęście nie brakuje osób chętnych do pomocy, dzięki czemu około 11.30 zaczynamy podsumowanie sezonu.

Najpierw komandor „Korony Międzylesia” Katarzyna Grzybowska-Kania wręczyła certyfikaty za ostatni etap – tradycyjnie kolejność wręczania zależna była od uzyskanego czasu – od najdłuższego do najkrótszego.

Następnie wyróżniono pamiątkowymi Certyfikatami, Złotymi Medalami oraz pakietami upominkowymi najbardziej aktywnych rowerzystów sezonu 2014, którzy zaliczyli przynajmniej trzy etapy „Korony”. Tę część ceremonii prowadził prezes MLKS SUDETY Międzylesie Jerzy Błażejewski.

Następnie od burmistrza Międzylesia Tomasza Korczaka popłynęły w kierunku organizatorów podziękowania, słowa uznania za pomysł i konsekwentną realizację projektu „Korona Międzylesia”, oraz słowa nadziei, że impreza będzie miała swój dalszy ciąg w latach kolejnych. Wręczone zostały także puchary pięciu najbardziej aktywnym rowerzystom obu edycji „Korony”. Troje z nich: Katarzyna Grzybowska-Kania, Tomasz Tur
i Sławomir Ratuszniak uczestniczyło we wszystkich 14 etapach, senior Józef Grabowski w 12 etapach,
a najszybszy zawodnik Grzegorz Smoleń w 10 etapach.

Każdy rowerzysta podczas sobotniej uroczystości otrzymał pakiet upominkowy ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku, a wszyscy uczestnicy opaski odblaskowe.

Tego dnia dokonano premierowej prezentacji folderu „Up Hill dla każdego „Korona Międzylesia”…” Publikację, której koncepcję opracowali organizatorzy imprezy, dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika. Folder otrzymali wszyscy uczestnicy imprezy. Wkrótce pojawi się m.in. w Punkcie Informacji Turystycznej w Międzylesiu, jako forma promocji nie tylko naszej lokalnej imprezy rowerowej, ale także uroków naszej gminy. W folderze przedstawiono wszystkie trasy „Korony”, przekazano wskazówki dla uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i kierowców oraz podpowiedzi, dlaczego warto uprawiać rekreację ruchową.

Końcowa część przebiegała w atmosferze pikniku przy ognisku. Kiełbaski, chleb i banany z rusztu, ciepła herbata i soki owocowe, a nawet ciasto – to jest to, co lubimy najbardziej oprócz jazdy rowerem i tej niepowtarzalnej atmosfery. Do zobaczenia na rowerowym szlaku.

Organizator

MLKS Sudety Międzylesie

„Korona Międzylesia”   11.10.2014

Goworów - Jodłów

Dystans 5,7 km      Różnica wzniesień 350 m.

 

Lp.

Imię i nazwisko

Miejscowość

Czas

 1.  

Grzegorz Smoleń

Długopole Górne

21’09’’

 1.  

Dominik Smoleń

Długopole Górne

21’38’’

 1.  

Bogdan Pająk

Mysłowice

22’10’’

 1.  

Tomasz Tur

Międzylesie

25’57’’

 1.  

Sławomir Ratuszniak

Międzylesie

26’38’’

 1.  

Rafał Majewski

Szklarnia

28’35’’

 1.  

Łukasz Tur

Międzylesie

33’42’’

 1.  

Józef Grabowski

Międzylesie

34’36’’

 1.  

Iwona Faron

Międzylesie

34’57’’

 1.  

Katarzyna Grzybowska - Kania

Goworów

35’43’’

 1.  

Tomasz Faron

Ksawery Faron

Międzylesie

42’18’’

 1.  

Wojciech Kaszewski

Długopole Górne

42’27’’

 1.  

Kazimierz Szafrański

Międzylesie

43’17’’

 1.  

Tadeusz Faron

Międzylesie

47’38’’

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 351
W tym miesiącu: 64855
Od początku: 24319478
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne