E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Mieszkańcy Goworowa w Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2014 – Spytkowie.

Przedstawiciele wsi Goworów, wczesnym rankiem dnia 4. października br. udali się w podróż do Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2014 – przygranicznego Spytkowa w gminie Zgorzelec, gospodarza szóstej edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, by przekazać „puchar przechodni” – koguta, symbolizującego zwycięzcę.

Burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak, wspólnie z Panią Wiesławą Łysiak – sołtysem Goworowa, przekazali koguta oraz ręcznie wykonany karmnik na ręce Pani Grażyny Legeżyńskiej – sołtysa wsi Spytków oraz wójta gminy Zgorzelec Pana Kazimierza Janika, natomiast Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Pan Cezary Przybylski,  przekazał zwycięzcy  czek na 10 tysięcy złotych. W święcie wsi uczestniczyli, jak zawsze niezawodni: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Włodzimierz Chlebosz, Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich  -Paweł Czyszczoń  oraz Pani Anna Malinowska z Wydziału Obszarów Wiejskich.

Działające w tej wsi Stowarzyszenie – Spytków Bez Granic, zrealizowało w ostatnich trzech latach 25 projektów wartych ponad 250 tys. zł. Pamiętajmy o tym, że jest to niewielka wieś, licząca 112 osób. Poza tym Spytków to wieś tematyczna – Wieś Magii Czarów, tak więc „wszystko się może zdarzyć…..” Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za gościnę!

 

A panie z Akademii Ruchu z Goworowa, „wytańczyły” na scenie trzy układy taneczne, w zamian za co otrzymały ogrom oklasków.

 

Informacje nt. zwycięzców można odszukać po adresem: http://www.umwd.dolnyslask.pl/szukaj/artykul/konkurs-piekna-wies-dolnoslaska-2014-rozstrzygniety/

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2298
W tym miesiącu: 47428
Od początku: 24302051
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne