E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

18.09.2014 odbyło się  wręczenie nagród laureatom konkursu „Wspólnie Odkryliśmy Dolny Śląsk” Uroczysta gala odbyła się  w zamku „Książ”

Radosław Mołoń, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, które objęło plebiscyt honorowym patronatem chwalił, że to jedno z najciekawszych przedsięwzięć, jakie ma okazje śledzić. W kategorii „Miejscowość” po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się wioska w Kotlinie Kłodzkiej. To wieś Roztoki w gminie Międzylesie. Licząca 450 mieszkańców miejscowość, będąca punktem startowym wycieczek w Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika jest malowniczo położona i, co podkreślał Krystian Urner z rady sołeckiej, miejsce gdzie można naprawdę odpocząć. 
Drugie miejsce zajęło Międzylesie, a trzecie Srebrna Góra. W kategorii „Agroturystyka” docenione zostało Gospodarstwo Gościnne „Jesionówka” w Goworowie, wiosce na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Doceniane jest przez turystów za warunki jakie oferuje, ciszę, spokój i domową atmosferę. 

To było nasze marzenie, a kiedy wybudowaliśmy już dom i byliśmy tu tacy szczęśliwi, to tym szczęściem postanowiliśmy się dzielić z innymi. I nasi goście to doceniają – mówili Grażyna i Dariusz Jesionowscy. Trzecie miejsce zajęła  agroturystyka „Emaus” reprezentowana przez Beatę i Zbigniewa Chrapczyńskich. 

 

Fot. Dariusz Gdesz

 

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/wspolnie-odkrylismy-dolny-slask-oto-laureaci-zdjecia,2423943,artgal,t,id,tm.html

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 405
W tym miesiącu: 405
Od początku: 23576392
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne