Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Podróż studyjna z województwa dolnośląskiego w Goworowie

 

9. sierpnia br. wieś  Goworów, jako laureat Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2013, ponownie ( ostatnio w lipcu ubiegłego roku.) gościła u siebie członków grup odnowy wsi ( ok. 50 osób) z województwa dolnośląskiego, w ramach podróży studyjnej, organizowanej corocznie przez Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Opiekunem grupy, jak zwykle była Pani Anna Malinowska.

Tradycyjnie, sołtys wsi – Wiesława  Łysiak przywitała gości chlebem. W tych kilku godzinach pobytu, zaprezentowano zrealizowane modelowe przykłady realizacji Odnowy Dolnośląskiej Wsi, jak i te, które się tworzą, chociażby  idea utworzenia wsi tematycznej – wsi tkackiej.Podczas zwiedzania wsi zadbano, aby ciastem i chłodnymi napojami, uraczyć przybyłych, natomiast panie z Akademii Ruchu swoimi występami – zauroczyły publiczność.Oczywiście nie zabrakło prezentacji multimedialnej, bo to przecież działania wsi w pigułce. Otrzymane oklaski, to najlepsza nagroda dla tych, którzy latami pracują na rzecz rozwoju własnej miejscowości.

Autobus wypełniony gośćmi żegnała Pani Sołtys i Burmistrz Tomasz Korczak.

Żyjemy nadzieją, że niejeden pomysł „podglądnięto” przez przybyłych, zostanie zaszczepiony na inny grunt i przyniesie plony.Wszystkim, którzy zaangażowali się w ugoszczenie tak licznej grupy, a nade wszystko paniom z Rady Sołeckiej, Akademii Ruchu, KGW, członkom OSP - bardzo dziękujemy.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 3360
W tym miesiącu: 126851
Od początku: 18270266
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne