E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

II BIESIADA W SMRECZYNIE

Już drugi rok z rzędu, sołectwo Smreczyna, podejmowało u siebie na placu rekreacyjnym, zespoły śpiewacze z Gminy Międzylesie. Jak zwykle - nie zawiodły. Tak więc stawiły się: z Boboszowa – „Boboszowianie”; Górnego  Długopola Górnego – „Długopolanie”; z Goworowa - „Oset”; z Lesicy – „Trzy świerki”; z Międzylesia – „Międzylesianie; z Różanki – „ Róża”. Swoje umiejętności taneczne pokazały Panie z Akademii Ruchu z Goworowa, w trzech odsłonach.

Ogłoszony przez prowadzącą Panią Teresę Sobierską konkurs, na wykonanie piosenki z wyrazem „chaber”, jak było widać, wcale nie okazał się trudnym. „Długopolanie” z łatwością poradzili sobie i zaśpiewali „Habry z poligonu”, oczywiście przy wsparciu wielu innych członków zespołów. Zabawa przednia.

Wspólne śpiewanie trwało ponad trzy godziny, a potem zabawa wszystkich, którzy swoją obecnością zaszczycili tę imprezę. Uczestnikom przygrywał rodzimy zespół „Zodiak”.

Rada Sołecka, jak zwykle zadbała, aby przybyłych godnie ugościć, przygotowując wiele smakowitych dań, a w szczególności:   przepyszne ciasta, pierogi, zupę gulaszową i serową, kiełbaski z grila i karczek na piwie, zapiekanki, frytki……. Była też tradycyjnie loteria. Tak więc ….dla każdego coś miłego.

Gratulujemy pomysłu.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1750
W tym miesiącu: 64476
Od początku: 24082834
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne