E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Warsztaty pn. Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi

W dwudniowych warsztatach ( 3-4 lipca br.), w Starych Siołkowicach ( woj. opolskie), dot. projektu Tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce, który został zgłoszony do realizacji przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015,  uczestniczyły przedstawicielki wsi Goworów – aspirującej do udziału w Sieci..: Violetta Przybylska i Grażyna Jesionowska oraz przedstawiciel  tut. Urzędu Miasta - Marek Gliński.

Celem projektu jest zachowanie i wykorzystanie walorów materialnych i kulturowych wsi, na rzecz skoordynowanego rozwoju tych miejscowości, w powiązaniu z generowaniem wysokiej jakości oferty pobytu.

Tworzenie sieci miejscowości o rozpoznawalnej marce, dających gwarancję pobytu o wysokim poziomie atrakcyjności i jakości usług ma stać się realną strategią rozwoju sołectw.

Dlatego też, w celu uszczegółowienia tego ogólnokrajowego przedsięwzięcia, wojewoda opolski –  Ryszard Wilczyński,  zaprosił do udziału w spotkaniu  m.in.. reprezentację z Goworowa – miejscowości wyłonionej do udziału w projekcie.

Łącznie przedstawiono 18. prezentacji,  w których omówiono najciekawsze walory wsi pod względem ich materialnego dziedzictwa, przestrzennego i krajobrazowego ładu oraz turystycznej atrakcyjności. Szczególną uwagę poświęcono także kulturowym, historycznym i edukacyjnym atutom. Innymi słowy ujmując: czym wieś jest ciekawa i dlaczego będzie atrakcyjnym miejscem pobytu.

Treści i forma prezentacji Pań z Goworowa  nagrodzona została szczerymi oklaskami uczestników warsztatów.

W programie pobytu uczestnicy zapoznali się z modelową prezentacją wsi Stare Siołkowice.

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 332
W tym miesiącu: 31160
Od początku: 24380052
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne