E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Konkurs o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2014 rozstrzygnięty.

Otrzymaliśmy pewną informację, że miejscowość Tihany na Węgrzech zdobyła Europejską Nagrodę Odnowy Wsi 2014.

Wśród 29 uczestników konkursu, wieś Goworów zdobyła wyróżnienie, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni.  A tak oto komisja konkursowa uzasadnia swoją decyzję:

„Goworów -  zostaje wyróżniony Europejską Nagrodą Odnowy Wsi za szczególne osiągnięcia

w wielu obszarach rozwoju wsi. Warte podkreślenia są w szczególności dokonania w zakresie renowacji i zrównoważonego wykorzystywania cennej architektury starej substancji budowlanej, a także działania służące wdrażaniu turystyki zrównoważonej oraz ożywiona działalność społeczna w tej niezwykle atrakcyjnej miejscowości.  Dzięki  ogromnym dokonaniom udało się  po  katastrofie powodziowej, stworzyć tutaj na nowo miejsce, w którym chce się żyć w otoczeniu przyjaznym dzieciom i rodzinie. Poprzez realizowane na rzecz całej społeczności wiejskiej projekty, mieszkańcy udowadniają swoje ogromne zaangażowanie w życie społeczne miejscowości, a poprzez aktywność w stowarzyszeniach -- silną więź wzajemną. Motto „lepiej żyć” jest odczuwalne dla każdego, kto miejscowość odwiedza”.

Jak wspomniał, podczas wizyty konkursowej, jej przewodniczący  Karl Mayr z Austrii, samo uczestnictwo w konkursie jest wyjątkową nagrodą dla wsi.

Finał konkursu odbędzie się w Szwajcarii w miejscowości Vals, w miesiącu wrześniu br. na który mieszkańcy Goworowa zostali zaproszeni.

Przypominamy, że Europejska Nagroda Odnowy Wsi wręczana jest raz na dwa lata.

Jeszcze raz gratulujemy!!  wszystkim mieszkańcom Goworowa.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 237
W tym miesiącu: 31065
Od początku: 24379957
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne