E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Festyn w Długopolu Górnym

Cyklicznie, od  kilkunastu lat, by tradycji świętowania dni św. Piotra i Pawła stała się zadość, w centrum Długopola Górnego, dnia  29. czerwca 2014 r. zorganizowany został  festyn odpustowy ku czci patronów tego  kościoła  św. Piotra i Pawła. Uroczystą mszą, w asyście zaproszonych księży, rozpoczęto niedzielne świętowanie.

Korzystna pogoda, początek wakacji i oryginalne pomysły programu imprezy, stały się zaproszeniem dla mieszkańców i gości aby uczestniczyć w tym dorocznym wydarzeniu.

Motto festynu: ,,z nami nuda się nie uda ''. Organizatorzy starali się sprostać oczekiwaniom przybyłych gości. Miejscowe panie zadbały o wszelkiego rodzaju ciasta ( 32 blaszki!). Uzyskany dochód   będzie cegiełką do powstającego od trzech lat chodnika wokół kościoła.

Zespół „Róża” z Różanki, umilił czas, wyśpiewując znane i nie znane pieśni biesiadne i ludowe. A nagrodą…. sowite brawa słuchaczy i pyszne ciasta.

Obecni na imprezie mieli do wyboru uczestniczenie w wielu konkurencjach przygotowanych przez organizatorów, i tak: układanie domina z drewnianych elementów; wiązanie krawatu, mecz siatkówki ( zgłoszono 4 drużyny: Dł. Górne, Damaszków, Wilkanów i mieszkańców Europejskiego Forum Młodzieży w Dł. Górnym); gra w bierki ( bierki z kiji o dł. 1 metra); wbijanie gwoździa; prezentacja  „młodych talentów” w zakresie śpiewu, recytacji, mimiki twarzy; bieg w workach; strzelanie goli do bramek pomarańczą.

Organizatorzy: Sołtys wsi, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Aktywni dla Długopola Górnego, dziękują sponsorom: Pani Krystynie Rusak ( fundator nagrody rzeczowej), Panu Zbigniewowi Więcławkowi ( wsparcie finansowe), miejscowym strażakom, jak również tym wszystkim, którzy darowali swój czas i zaangażowanie przy organizacji festynu.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1630
W tym miesiącu: 64356
Od początku: 24082714
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne