E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Międzylesie - Twój pomysł na kulturę!

Międzylesie - Twój pomysł na kulturę!

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu został beneficjentem programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne!

W maju 2014 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu zainicjował projekt „Międzylesie - Twój pomysł na kulturę!”. Projekt zakłada, że kultura to nie tylko to, co dzieje się w tradycyjnych instytucjach, ale również pasje i zainteresowania samych mieszkańców, nie zawsze definiowane w kategoriach działalności kulturalnej lub artystycznej. W tym projekcie to właśnie mieszkańcy gminy są zaproszeni do stworzenia oferty kulturalnej placówki! Realizacja projektu jest możliwa dzięki środkom finansowym Narodowego Centrum Kultury, przyznawanym w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014”. Ośrodek Kultury został jednym z beneficjentów programu!

Głównym celem projektu jest dotarcie do najciekawszych przejawów oddolnej działalności kulturalnej mieszkańców i przekonanie ich animatorów do współtworzenia oferty MGOK w Międzylesiu. W maju Ośrodek Kultury przeprowadził diagnozę lokalną, która pomogła poznać podstawowe problemy i potrzeby mieszkańców odnoszące się sfery kultury. Diagnoza składała się z czterech spotkań; dwóch dla młodzieży gimnazjalnej, jednego dla seniorów i jednego dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy. Młodzież jest grupą, która najrzadziej korzysta z oferty Ośrodka Kultury, dlatego istotne było dokładne zbadanie jej potrzeb i zainteresowań. Podsumowaniem diagnozy jest krótki raport sporządzony przez badaczy. Jest on dostępny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury oraz na stronie MGOK. Następnie wraz z wolontariuszami przygotowaliśmy akcję informacyjną i promocyjną oraz wspólnie z mieszkańcami rozpisaliśmy regulamin konkursowy na inicjatywę lokalną pod hasłem „Międzylesie - Twój pomysł na kulturę!”. Regulamin konkursu i wniosek konkursowy są do pobrania na stronie MGOK: http://www.mgok.eu/projekty/dom-kultury-plus. Są one również dostępne w wersji drukowanej w siedzibie MGOK Międzylesie.

 

Do wzięcia udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie osoby mające pomysł na zorganizowanie ciekawego wydarzenia (warsztat, spotkanie, koncert, piknik, dyskusję, działanie społeczne) i chcące zrobić coś dla przyjaciół, znajomych, sąsiadów bądź mieszkańców gminy. Najlepsze z pomysłów zostaną dofinansowane i zrealizowane w okresie od 28 sierpnia do 16 listopada bieżącego roku ze środków Narodowego Centrum Kultury. MGOK podczas przygotowań i realizacji działań służyć będzie pełnym wsparciem; zapleczem technicznym, pomocą instruktorów i wieloletnim doświadczeniem.

      Nabór wniosków potrwa do 25 czerwca 2014. Spośród nadesłanych przez mieszkańców gminy pomysłów wybrane zostanie od 3 do 7 różnych inicjatyw. Zasady ich wyboru znajdują się w regulaminie konkursu. Prezentacja inicjatyw odbędzie się 28 czerwca (sobota)  o godz. 11.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu.

 

 

Zapraszamy na ostatnie konsultacje pomysłów i wspólne wypełnianie wniosków:

  • 24 czerwca (wtorek) g. 16.00-18.00 – MGOK Międzylesie

Jest możliwość umówienia dodatkowego terminu.

 

Wypełnione wnioski należy składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu (ul. Plac Wolności 15, 57-530 Międzylesie) , dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub mailem na adres: do 25 czerwca 2014.

 

Wszelkie pytania i pomysły można zgłaszać:

MGOK, pl. Wolności 15, 57-530 Międzylesie

tel. 74 812 63 43

e-mail:

 

Zachęcamy również do polubienia strony na facebooku: www.facebook.com/MiedzylesiePomyslNaKulture

 

Wydarzenie objęte jest patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1825
W tym miesiącu: 37153
Od początku: 24386045
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne