E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Międzylesie - Twój pomysł na kulturę!

Zapraszamy na spotkanie 22 maja!

dk _obraz (1).jpeg

Z przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu zakwalifikował się do udziału w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014”. Jeżeli mają Państwo pomysł na zorganizowanie ciekawego wydarzenia (warsztat, spotkanie, piknik, dyskusję, działanie społeczne), chcą zrobić coś dla przyjaciół znajomych, sąsiadów bądź mieszkańców gminy, zachęcamy do udziału w konkursie! Jest on idealną szansą, aby wspólnie z MGOK w Międzylesiu zrealizować ciekawe inicjatywy odpowiadające wspólnym potrzebom. Swoje pomysły zgłaszać mogą wszyscy: grupy formalne oraz nieformalne, liderzy lokalni, osoby indywidualne (animatorzy, artyści, hobbyści, pasjonaci), instytucje i organizacje pozarządowe. Najlepsze z nich zostaną dofinansowane i zrealizowane w okresie od 28 sierpnia do 16 listopada bieżącego roku ze środków Narodowego Centrum Kultury. MGOK podczas przygotowań i realizacji działań służyć będzie pełnym wsparciem; zapleczem technicznym, pomocą instruktorów i wieloletnim doświadczeniem.

 

Jak wziąć udział/otrzymać wsparcie?

Na początku czerwca ogłoszony zostanie konkurs. Nabór wniosków potrwa do 25 czerwca 2014. Spośród nadesłanych przez Państwa pomysłów wybrane zostanie od 3 do 7 różnych inicjatyw. Zasady ich wyboru będą dostępne na stronie internetowej MGOK (www.mgok.eu). Wyniki konkursu i prezentacja wybranych inicjatyw odbędą się 28 czerwca (sobota)  o godz. 11.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Międzylesie.

 

Tymczasem…

… już w maju na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy przybliżających mieszkańcom przedsięwzięcie i zachęcających do aktywnego udziału w projekcie. Każdy będzie mógł podzielić się swoimi pomysłami i potrzebami na temat życia kulturalnego gminy. Pozwoli to odnaleźć białe plamy na mapie naszej działalności, określić szanse i bariery współpracy, wypracować nowe strategie i wspólnie wprowadzić je w życie.

 

Zapraszamy na spotkanie 22 maja (czwartek) o g. 17.00 w MGOK Międzylesie. Przedstawimy projekt, wspólnie ustalimy regulamin konkursu, porozmawiamy o pomysłach oraz przybliżymy kolejne etapy konkursu!

 

Wszelkie pytania i pomysły prosimy zgłaszać do:

MGOK, pl. Wolności 15, 

tel. 74 812 63 43

lub wysyłać na adres e-mail:

Zachęcamy do polubienia: www.facebook.com/MiedzylesiePomyslNaKulture

 

Do tegorocznej edycji programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014” aplikowało 107 instytucji z całej Polski, wyłoniono 50 beneficjentów, w tym nasz ośrodek kultury. Celem projektu „Dom Kultury +” jest zwiększenie zaangażowania ośrodka w życie społeczności gminy Międzylesie poprzez pobudzanie aktywności kulturalnej mieszkańców, odkrywanie, rozwijanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych oraz bezpośrednią współpracę z osobami i grupami nieobecnymi w dotychczasowych działaniach instytucji. Wszystko to przy wykorzystaniu zasobów instytucji, zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 196
W tym miesiącu: 31024
Od początku: 24379916
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne