Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Spotkanie członków PSORW w Morawicy.

W dniach 12-13 maja br., Wójt Gminy Morawica - Pan Marian Buras ( powiat kielecki, woj. świętokrzyskie), udzielił swojej gościny członkom Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW). Tematem przewodnim spotkania było zarządzanie oświatą w małych i średnich gminach.

14. Wójtów/Burmistrzów, w tym Burmistrz Międzylesia, podpisało porozumienie na rzecz utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce, które zgodnie z ideą projektu, winny cechować się wysokimi walorami dziedzictwa materialnego, ładu przestrzennego i krajobrazu lub atrybutami tradycyjnie pojmowanej wiejskości.

Uczestnicy mieli okazję zwizytować obiekty edukacyjne, m.in. szkoły, świetlice wiejskie, placówki OSP, a także inne przedsięwzięcia realizowane na terenie gminy Morawica. Ciekawostka dla uczestników było gospodarstwo agroturystyczne „Leśne zacisze”.

Była to również okazja dla gmin członkowskich na własne prezentacje: gm. Bieliny, Zawichost, Byczyna. Nadto gmina Byczyna  przyjęta została w poczet członków PSORW.

Spotkanie prowadzone było tradycyjnie już przez Panią Anną Grygierek - Burmistrz Miasta Strumienia, Przewodniczącą PSORW, natomiast gminę Międzylesie reprezentował Burmistrz Tomasz Korczak oraz Kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Gospodarki w Urzędzie Miasta i Gminy Międzylesie Wiesława Szyrszeń. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie Wojewodowie: opolski i świętokrzyski, oraz Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 9969
W tym miesiącu: 118345
Od początku: 18261760
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne