E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Konkurs na „Najpiękniejszą zagrodę wiejską” – 2014

W dniu 14. maja br. Komisja Konkursowa, pod niezmiennym przewodnictwem Pani Anny Malinowskiej, powołana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zwizytowała gospodarstwo rolne Pani Haliny Kampe, Potoczek 3A, które zgłoszone zostało przez Burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie do konkursu, organizowanego od szeregu lat przez Urząd Marszałkowski pn. Piękna Wieś Dolnośląska”, w kategorii: Najpiękniejsza zagroda wiejska.

Kryteria, jakie bierze „pod lupę” komisja, to przede wszystkim: spójność z krajobrazem kulturowym i przyrodniczym; estetyka, urządzenie i funkcjonalność; zaangażowanie właścicieli w przedsięwzięcia odnowy wsi i życie społeczno-gospodarcze; umiejętność zaprezentowania zagrody podczas wizytacji oraz jakość przedłożonych materiałów; utylizacja odpadów pochodzących z gospodarstwa; rozwiązanie odprowadzania ścieków bytowych.

Zasadą jest, że w konkursie mogą brać udział sołectwa/mieszkańcy wsi, formalnie uczestniczące w Programie Odnowy Dolnośląskiej Wsi. Potoczek, jako jednia z 9-ciu wsi – jest uczestnikiem tego programu.

Wrażenia z wizyty, bardzo pozytywne. Nawet słońce i silnie wiejący wiatr, były sprzymierzeńcami gospodarzy.

Pani Halinie Kampe i jej domownikom, życzymy sukcesów i trzymamy mocno kciuki.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników 31 lipca br.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2268
W tym miesiącu: 2268
Od początku: 23831385
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne