Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Gimnazjaliści z Domaszkowa

w Technikum Leśnym w Tułowicach

 

Uczniowie klasy III gimnazjum staną wkrótce przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia w wybranej szkole ponadgimnazjalnej. Aby dobrze się do tego wyboru przygotować, mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej, spotkaniach z doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami różnych typów szkół ponadgimnazjalnych. Szkoła organizuje również uczniom wyjazdy na tzw. „dni otwarte”, aby mogli poznać różne typy placówek oraz specyfikę nauki i możliwości rozwoju w wybranej dziedzinie.

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy III, wraz z p. dyrektor Alicją Jakubczak, p. wicedyrektor Małgorzatą Pokorą i p. pedagog Violettą Skotnicką, spędzili w Technikum Leśnym w Tułowicach, korzystając z zaproszenia dyrektora i uczniów tamtejszej szkoły.

Tuż po przyjeździe goście przywitani zostali przez sygnalistów myśliwskich. W ramach „dnia otwartego” poznali bazę dydaktyczną szkoły oraz internat. Za przewodników służyli uczniowie technikum. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą szkoły i możliwością nauki w technikum leśnym i liceum z klasami mundurowymi. Atrakcją, oprócz koncertu sygnalistki myśliwskiej, były też: pokazy musztry wojskowej, warsztaty pszczelarskie oraz pokazy arborystyczne. Do dyspozycji przybyłych gości był również basen, z czego chętnie skorzystali nasi uczniowie. Wszystkim smakował zaserwowany w szkole posiłek.

Oferta szkoły wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów. 

IMG_0006.jpeg

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 9727
W tym miesiącu: 118103
Od początku: 18261518
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne