E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

„Ocalić od zapomnienia”

 

            Jesienią 2013 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” organizowaną przez p. redaktor Grażynę Orłowską- Sondej z TVP Wrocław,

 a polegającą na porządkowaniu polskich grobów na cmentarzach Ukrainy i Litwy. Cmentarzy, na których leżą Polacy walczący w powstaniach i kolejnych wojnach o wolność ojczyzny, a których losy historii pozostawiły daleko poza jej granicami skazując je na zapomnienie i zaniedbanie.

            28 marca 2014 r. dwie nauczycielki z naszego gimnazjum pojechały z ekipą telewizji wrocławskiej na Ukrainę. Głównym celem wizyty było nawiązanie kontaktów z księdzem parafii rzymsko-katolickiej w Nadwornej, miejscowości położonej 38 km od Iwano-Frankowska (Stanisławów), obejrzenie cmentarza, ocena rozmiaru prac porządkowych, które należy wykonać. Podczas wizyty przekazano również dary od mieszkańców Międzylesia (żywność, słodycze, środki czystości, przybory szkolne) dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Należy podkreślić postawę międzylesian (właścicieli sklepów, zakładów pracy, osób prywatnych, pracowników i uczniów naszej szkoły, pracowników Urzędu Miasta i Gminy Międzylesia), którzy bez wahania włączyli się w bezinteresowną pomoc nieznanym sobie ludziom.

Dziękujemy w imieniu tych, którzy tę pomoc otrzymali.

 

cmentarz.jpeg cmentarz 1.jpeg

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 155
W tym miesiącu: 30983
Od początku: 24379875
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne