E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

REGULAMIN WYSTAWEK

smieci_rtv.jpeg

Regulamin odbioru   odpadów wielkogabarytowych tzw. WYSTAWEK w Gminie Międzylesie

Na podstawie   par. 8 ust. 10, par. 10 ust. 1 lit. c ) uchwały nr XXIX/125/2012 Rady Miejskiej w Międzylesiu z dnia 18. grudnia 2012 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Międzylesie ( ze zm.), określa się Regulamin odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych z terenu Gminy Międzylesie.

1.1. Meble oraz inne odpady wielkogabarytowe, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci, nazwane dalej odpadami, podlegają utylizacji i odbieranesą przez firmę: Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Międzylesiu, Plac Wolności 16 dwa razy w roku : przed sezonem letnim i zimowym tj. w miesiącu kwietniu i w miesiącu październiku wg harmonogramu.

1.2. Harmonogram „wystawek”, z odpowiednim wyprzedzeniem, podany zostanie do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty. W harmonogramie określona zostanie maksymalna waga oraz ilość wystawianych odpadów.

2. Do odpadów zalicza się w szczególności: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, kołdry, poduszki, rowery, zabawki, opony ( jeden komplet od samochodu osobowego), zużyty sprzęt RTV i AGD - kompletny oraz kosiarki ogrodowe.

2.1. Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza sięwszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak styropian, wełna mineralna, deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, odpady remontowe, odpady ogrodowe.

2.2. Elementy powyżej 50 kg nie będą odbierane.

2.3. Istnieje możliwość odbioru odpadów pow. 50 kg, jednak po wcześniejszym, odpłatnym zamówieniu kontenera na odpady w ZUK.

3. Odpady winny być wystawione w miejscu służącym do gromadzenia odpadów komunalnych łatwo dostępnym dla służb komunalnych, nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem ich odbioru, w sposób zapewniający łatwy dostęp firmie wywozowej i nie stwarzający uciążliwości dla korzystających z nieruchomości.

4. Odpady mogą być przekazywane we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (P SZOK) w Międzylesiu, przy Placu Wolności 16, w dni robocze w godz. 7.oo -15.oo, natomiast w każdy wtorek do godz. 18.oo.

5. Wszelkich informacji w sprawie udziela ZUK Międzylesie, tel. 74 866 69 67;     

e-mail: zukmiedzylesie@wp.pl                                   Prezes ZUK -/ Krzysztof Kowalski

 

harmono.jpeg

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 289
W tym miesiącu: 31117
Od początku: 24380009
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne