E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

FINAŁ KONKURSU "SOŁTYS ROKU 2013"

sołtys.jpeg

11 marca obchodziliśmy Dzień Sołtysa – gospodarza i opiekuna wsi. Z tej okazji w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję Konkursu SOŁTYS ROKU 2013. Podczas spotkania, na które zostali zaproszeni wszyscy nominowani, wicewojewoda - Ewa Makowska  przekazała sołtysom gratulacje i życzenia, wręczyła listy gratulacyjne oraz odznaki i statuetki.    Konkurs Sołtys Roku organizowany jest przez Wojewodę Dolnośląskiego już czwarty rok. Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pierwszy etap konkursu to nominacje, których dokonują wójtowie, burmistrzowie. 

W tym roku wpłynęły do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w sumie 73 kandydatury z 44 gmin.  Wśród nominowanych do tytułu Sołtys Roku 2013 znalazło się 38 kobiet i 35 mężczyzn. Kolejny etap to obrady Kapituły, która dokonuje wyboru 10 finalistów, z których ostatecznie wybiera trójkę laureatów. 
Laureatami tegorocznego konkursu zostały Panie: Marta Brogowska, wieś Stary Wielisław; Anna Schindler, wieś Zębice, oraz Anna Michalska, wieś  Dębniki.  Z wielką przyjemnością informujemy, że w gronie nominowanych znaleźli się sołtysi z naszej gminy tj.  Wiesława Łysiak ( kolejny już raz) sołtys wsi Goworów oraz Janusz Bańkowski sołtys wsi Smreczyna, którzy z rąk wicewojewody otrzymali podziękowanie za pracę na rzecz społeczności lokalnych.

Gratulujemy !!!

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2318
W tym miesiącu: 2318
Od początku: 23831435
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne