E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Gala Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika- Społecznik Roku 2013

200 osób, mnóstwo niespodzianek, sporo nagród, trzy torty, strefa Happy, trzech wielkich zwycięzców oraz łzy wzruszenia! W takim klimacie przebiegała Gala organizowana w dniu Walentynek. To dopiero trzecia edycja, a z roku na rok jest co raz

więcej emocji, wyzwań i ludzi, którzy chcą się zaangażować oraz pojawić na tak wielkim wydarzeniu. W tym roku Społecznikiem 2013 został Jerzy Błażejewski, Firmą Zaangażowaną Społecznie Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, Darczyńcą Roku 2013 Beata i Tomasz Grzesiakowie.

Pozostali nominowani to:

Społecznik Roku:

Małgorzata Bielak, Bolesław Bomba, Robert Duma, Piotr Dudziak, Sławomir Kajdas, Katarzyna Grzelak Janusz i Jerzy Kobryniowie, Barbara Korczyńska, Jak Krawczyk, Ewa Tarczewska, Władysław Węglarz.

Firma zaangażowana Społecznie:

Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka, Nadleśnictwo Międzylesie

Podczas wieczoru wyróżniono także:

Burmistrzów Bystrzycy Kłodzkiej, Lądka Zdroju, Międzylesia i Stronia, którzy otrzymali piękne taborety wykonane metodą decoupage.

Wyjątkowych Darczyńców: aktorkę Annę Milewską za długoletnią współpracę, Danutę i Ludwika Bernackich, Mirosławę Stryjską oraz Andrzeja Jóźwiaka.  

Składamy panu Jerzemu najserdeczniejsze gratulacje. Życzymy dużo zdrowia, siły i niegasnącej radości i zadowolenia płynącego z działalności społecznej na rzecz sportu.

Pan Jerzy Błażejewski –społeczny Prezes MLKS SUDETY, to człowiek bardzo mocno zaangażowany w działalność sportową na terenie Gminy Międzylesie.  Swoją postawą  propaguje sport wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.  Zajmuje się takimi sekcjami sportowymi, jak: tenis stołowy  (2 drużyny), piłka nożna (2 drużyny- seniorzy A klasa,  drużyny terenowe juniorów),  sporty siłowe. Organizuje różnorodne turnieje  piłkarskie: O Puchar Burmistrza, O Puchar Dziekana,  O Puchar  Krzysztofa;  „Szóstki” i „Maluchy”. Z inicjatywy Pana Jerzego organizowane są  także turnieje  dla całych rodzin, jak np.: „Mama ,tata i dziecko”; masowe biegi –„Polska Biega”; „Moja dwunastka” ;  „Policz się z cukrzycą” oraz turniej rowerowy „Korona Międzylesia”. Jest on  także inicjatorem organizowanych w Międzylesiu Mistrzostwa Dolnego Śląska w wyciskaniu sztangi  leżąc. W Międzylesiu  odbyły się też Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie.

Pan Jerzy prowadzi działania na rzecz pozyskiwania sponsorów. Jest czynnym organizatorem w dziedzinie sportu,  pisze szereg  projektów  na realizację różnorodnych turniejów  i  zawodów sportowych. Z pozyskanych przez niego funduszy zakupiono stoły do tenisa, stroje sportowe. Swój czas poświęca  na działalność Klubu                         
i promowanie działań sportowych, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Znając doskonale środowisko i warunki życia mieszkańców potrafi wszystkich zmobilizować i zachęcić do działań sportowych  i promocji zdrowego trybu życia (zwłaszcza z rodzin dysfunkcyjnych). Prężnie uczestniczy w różnych działaniach szkoły propagujących sport , w tym także w szkolnych rozgrywkach sportowych.

Pan Jerzy przez 16 lat był Radnym Rady Miejskiej w Międzylesiu. Przez okres trzech  kadencji pełnił funkcję Zastępcy  Przewodniczącego Rady Miejskiej

Pan Jerzy jest wielkim orędownikiem uprawiania sportu. Swoim zaangażowaniem pobudza społeczeństwo do udziału w imprezach sportowych na terenie gminy. Pozyskuje fundusze na działalność klubu. Wykazuje wiele inicjatywy w organizowanie masowych imprez sportowych. Swoim bezinteresownym działaniem mobilizuje do uzyskiwania jak najlepszych wyników sportowych i organizacyjnych oraz do promowania zdrowego stylu życia

Pan Jerzy  jest pomysłodawcą i organizatorem szczególnie wartościowych oddolnych działań, akcji i inicjatyw społecznych. Podejmowane przez niego działania znajdują aprobatę nie tylko członków Klubu, ale i  mieszkańców Gminy Międzylesie. Przynoszą wymierne,  konkretne efekty odczuwalne wszędzie tam, gdzie zaznacza swoją obecność. Poprzez swoją działalność  sportową przyczynia się do promowania pozytywnego wizerunku Gminy Międzylesie w kraju i za granicą.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4937
W tym miesiącu: 78778
Od początku: 24333401
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne