E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

ork1.jpeg

Międzyleski bieg „Policz się z cukrzycą”

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. piętnasta już „Moja Dwunastka” odbyła się w ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza marszowo - biegowa pod hasłem „Policz się z cukrzycą” zorganizowana została wspólnymi siłami MLKS Sudety Międzylesie, MGOK w Międzylesiu oraz pracowników UMiG w Międzylesiu i zgromadziła na starcie rekordową liczbę 40 uczestników.

Tym razem postanowiliśmy przybliżyć naszą inicjatywę lokalnej społeczności i spotkaliśmy się na skwerze przed Urzędem Miasta i Gminy Międzylesie, a trasa 12. minutowego testu marszowo-biegowego wiodła traktami pieszymi międzyleskiego rynku. Sportowe zmagania toczyły się w różnych stylach takich, jak: bieg, marszobieg, nordic walking, marsz, spacer.

Przed startem doktor Agnieszka Murawa wygłosiła krótką pogadankę, dotyczącą cukrzycy, niebezpieczeństw i powikłań związanych z tą chorobą oraz działań profilaktycznych. Natomiast po starcie wszystkim chętnym zbadała poziom cukru we krwi. Uczestnicy otrzymali także ulotki edukacyjne, dotyczące wpływu aktywności ruchowej na zdrowie oraz znaczenia właściwej diety.

Startowi uczestników towarzyszyły nieco mroźna pogoda, dość pogodne niebo, gorąca atmosfera,  fotoreporterzy i muzyka. Na trasie spotkali się dorośli i dzieci, kobiety i dziewczynki, mężczyźni i chłopcy, rodziny z dziećmi, maleństwa w wózkach i seniorzy. Pomiędzy najstarszym i najmłodszym uczestnikiem odnotowano ponad 80 lat różnicy wieku. Oznacza to tylko jedno – w „12” może wziąć udział każdy. Główną ideą naszych comiesięcznych spotkań jest poprawa zdrowia i samopoczucia jej uczestników, a każdy, kto stanie na starcie i podejmie dwunastominutowy wysiłek już jest zwycięzcą.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy burmistrz Międzylesia wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowy certyfikat. Każdy otrzymał także pamiątkowy znaczek oraz opaskę odblaskową, która noszona po zmroku poprawia bezpieczeństwo pieszego lub rowerzysty, sprawia, że staje się on lepiej widoczny.

Kolejna „Moja Dwunastka”, na którą już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy, odbędzie się w sobotę  1 lutego 2014 o godz. 15.00 na Stadionie im. Andrzeja Skowrona w Międzylesiu. Biuro Zawodów czynne będzie od 14.15.

MLKS Sudety Międzylesie

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1905
W tym miesiącu: 37233
Od początku: 24386125
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne