Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

 

„Wigilia dla samotnych” w 2013r.

 

 

         Święta Bożego Narodzenia to okres radosny, ale i trudny oraz pełen zadumy, szczególnie dla osób samotnych. Z myślą o nich, dnia 22 grudnia 2013r. po raz jedenasty odbyła się „Wigilia dla samotnych” w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu.

Została zorganizowana przez:

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzylesiu
  • Związek Emerytów i Rencistów w Międzylesiu
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu
  • Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu
  • Parafię pw. Bożego Ciała w Międzylesiu

W Wigilii udział wzięło ogółem 40 osób samotnych, a także zaproszeni  goście: Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie, ks. Dziekan, ks. wikary,  kierownik OPS, przewodnicząca ZEiR i dyrektor MGOK .Wigilia rozpoczęła się o godzinie 13.30. Przybyłych gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie, a następnie dziekan ks. Jan Tracz rozpoczął modlitwę. Wspólnie odśpiewano kolędę, a w tym czasie grupa harcerzy wniosła „światełko Betlejemskie”, po czym wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem życząc sobie lepszego jutra. Z wielkim wzruszeniem i uwagą wysłuchano koncertu kolęd,             w mistrzowskim wykonaniu przez  zespół „Oset” z Goworowa.

         Wspólnie spożywano potrawy przygotowane przez członkinie ZEiR, na stołach nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu i pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby, śledzi, sałatki jarzynowej, kompotu z suszu, gołąbków z ryżem i grzybami oraz kapusty z grochem. Było ciasto, kawa i herbata.

Wszystkim życzliwym ludziom za okazaną pomoc w przygotowanie Wigilii serdecznie dziękujemy. 

"foto Krzysztof Jasek"

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2310
W tym miesiącu: 199430
Od początku: 22823100
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne