E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Przedstawiciele Gminy Międzylesie na Dorocznym Kongresie Odnowy Wsi 2013.

 

Delegaci z gminy Międzylesie, w dniach 7-8 grudnia br. mieli zaszczyt, po raz kolejny, uczestniczyć na Dorocznym Kongresie Odnowy Wsi 2013, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego tym razem w pałacu w Wojanowie.

Gminę reprezentował Burmistrz Tomasz Korczak, przedstawiciele wsi Goworów - Panie: V.Przybylska, M.Płaziak, B.Lech, G. Jesionowska), Różanki - Pani A.Przybytkowska, Roztoki – Pani D. Zarabska, Długopole Górne – Pan P. Marchewka oraz koordynator gminny W. Szyrszeń.

Kongres poświęcony był podsumowaniu realizacji programu w 2013 r., planom na rok kolejny oraz prezentacji najlepszych przykładów zrealizowanych przez grupy odnowy wsi.

 

Pierwszy dzień Kongresu mocno zaakcentowany przez nasza gminę, i tak: Burmistrz wystąpił z wykładem nt.” Źródła finansowania i rola gminy w procesie odnowy wsi”, natomiast grupa niezłomnych i pełnych energii Pań z Goworowa, bardzo ciekawie przedstawiła prezentację multimedialną, poświęconą zdobytemu przez wieś GOWORÓW  I miejsca w kat. Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2013, zakończoną występem artystycznym własnego autorstwa, który okazał się istotnym novum na kongresie.

Natomiast stół, przy którym stawali znamienici goście, udekorowany był „Różańskim bukietem” z dyni i arbuza, wykonawcą którego była, znana na naszym terenie i nie tylko, reprezentantka wsi Różanka – Pani Aleksandra Przybytkowska.

Pełni wrażeń, nowych doświadczeń wróciliśmy, zdając sobie sprawę, że przed nami nowe wyzwania.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 776
W tym miesiącu: 56402
Od początku: 24247419
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne