E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

WIADOMOŚCI ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO W DOMASZKOWIE

ŚLUBOWANIE KL. I

W ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM

IM. PRZYJACIÓL DZIECI W DOMASZKOWIE

Dnia 25 października 2013r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły pani Alicja Jakubczak, wicedyrektor pani Małgorzata Pokora, w imieniu pana burmistrza sekretarz gminy pani Aleksandra Kruk, grono pedagogiczne, rodzice, wychowawcy Domu Dziecka, starsi koledzy i koleżanki z klas II-VI, oraz goście pierwszoklasistów.

Uczniowie kl. I zaprezentowali program artystyczny „Witaj szkoło”. Śpiewem, recytacją oraz krótką inscenizacją udowodnili, że zasłużyli na miano prawdziwego ucznia. 

Ślubowania oraz pasowania na pierwszoklasistów dokonała pani dyrektor. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Po uroczystości na uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości czekały pyszne słodkości przygotowane przez rodziców.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wszystkiego co najpiękniejsze.

slubowanie_3.jpeg  slubowanie_1.jpeg

slubowanie_2.jpeg

 

INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO  Z WIZYTĄ

U PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW

Z ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO

IM. PRZYJACIÓŁ DZIECI W DOMASZKOWIE

31 października 2013r. inspektorzy z kłodzkiego Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami klas I-VI Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie. Spotkanie odbyło się w ramach szkolnego programu „Bezpieczna Szkoła” oraz programu „Klub Pancernika”.

W czasie spotkania inspektorzy przedstawili najmłodszym: zasady zachowania pieszych na drodze, w tym: zasady korzystania z chodnika i jezdni, zasady przechodzenia przez jezdnię, korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej. Omówiono kwestie stosowania kasków ochronnych dla rowerzystów oraz fotelików i pasów bezpieczeństwa przez najmłodszych uczestników ruchu podczas jazdy samochodem. Inspektorzy zapoznali uczniów z zasadami zachowania się w autobusach turystycznych oraz komunikacji publicznej. Podczas spotkania zaprezentowano filmy edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a także przedstawiono zalety wykorzystania podczas podróży karty ICE zawierającej wiele istotnych danych, które mogą okazać się niezmiernie przydatne w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego.

Po zajęciach teoretycznych najmłodsi zapoznali się ze specjalistycznym wyposażeniem pojazdu oraz samym nowoczesnym pojazdem Inspekcji Transportu Drogowego. Dzieci miały okazję m.in. do przeprowadzenia pomiaru długości, szerokości i wysokości pojazdu, a także poznały zasady używania wag samochodowych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały materiały promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym (m.in. odblaski, gry planszowe, legitymacje klubu pancernika) oraz pamiątkowe dyplomy i maskotki. Panowie inspektorzy zostali pożegnani piosenką w wykonaniu I klasy. 

inspekcja_transp_5.jpeg  inspekcja_transp_4.jpeginspekcja_transp_2.jpeg  inspekcja_transp_1.jpeg

 

BYCIE GOSPODARNYM SIĘ OPŁACA…

Przez cały rok szkolny 2012/2013 Zespół Szkolno-Przedszkolny im. „Przyjaciół Dzieci” w Domaszkowie uczestniczył w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Zadbaj o środowisko razem z nami”, organizowanego przez firmę Karat Elektro Recykling S.A z Torunia.

Udział w konkursie wymagał dużego zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów, którzy rozpropagowali zbiórkę elektroodpadów w środowisku lokalnym.

Dzięki aktywności Rady Sołeckiej z Domaszkowa o konkursie dowiedziały się ościenne sołectwa, które również włączyły się do akcji. Szkoła natomiast użyczyła miejsca na składowanie elektrośmieci.

Podjęte działania okazały się sukcesem, gdyż Zespół Szkolno-Przedszkolny, po zebraniu 14195 kg elektroodpadów, zajął w konkursie II miejsce. Jako nagrodę otrzymał w październiku 2013r. dwa 43 calowe telewizory o łącznej wartości 4 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na doposażenie klasy II szkoły podstawowej i gabinetu polonistycznego w gimnazjum.

Trwałym efektem całorocznej akcji jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców Domaszkowa i miejscowości ościennych, gdyż zainteresowanie selektywną zbiórką odpadów nie maleje. Oprócz trwającej nadal zbiórki elektrośmieci, szkoła zaangażowała się też w zbiórkę zakrętek typu PET, baterii, płyt CD oraz makulatury. Dzięki uzyskanym funduszom znów będzie można doposażyć bazę szkoły. Rodzice uczniów oraz mieszkańcy Domaszkowa i okolic popierają szkolne akcje i nadal aktywnie w nich uczestniczą.  

DSC04577.jpeg  DSC04570.jpeg

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 547
W tym miesiącu: 38151
Od początku: 24387043
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne