Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Gmina Międzylesie na spotkaniu Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi

W dniu 5. listopada br. w Jemielnicy (woj. opolskie), miejscowości zabiegającej o uczestnictwo w Sieci Najciekawszych Wsi, odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, pod auspicjami wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego. Gminę Międzylesie reprezentował burmistrz Tomasz Korczak oraz koordynator odnowy wsi Wiesława Szyrszeń.

Sieć Najciekawszych Wsi w Polsce, podobnie jak w Europie i na świecie, może pełnić rolę wymiernej ochrony zasobów dziedzictwa kulturowego obszarów wiejskich, przy jednoczesnym stworzeniu ciekawej oferty turystycznej. Utworzeniu takiej sieci podjęła się Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi. Działania te uzyskały wsparcie Kancelarii Prezydenta RP. w dniu 3 października br.

Uczestnicy spotkania w Jemielnicy zapoznali się z istotą projektu wdrożeniowego, jakim jest wyłonienie potencjalnych uczestników Sieci Najciekawszych Wsi.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2896
W tym miesiącu: 187210
Od początku: 18330625
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne