Aktualności
-
Bezgranicznie dbamy o klimat
Data publikacji: 18-05-2022 14:21więcej » -
Szanowni Państwo, zapraszamy partnerów społecznych i gospodarczych do udziału w pracach nad Strategią ZIT POF.
Strategia będzie wykorzystywana w związku z wydatkowaniem środków UE w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.
Na moment publikacji ankiety Zarząd Województwa Dolnośląskiego deklaruje, że obszary ujęte w strategii dotyczyć będą następujacych obszarów z projektu programu FEDS 2021-2027:
Efektywności energetycznej (infr. publiczna) - finansowanie EFRR
Gospodarki Wodno - Ściekowej- finansowanie EFRR
Ochrony przyrody i klimatu- finansowanie EFRR
Mobilność Miejska i Aglomeracyjna - finansowanie EFRR
Zrównoważony Rozwój Terytorialny- finansowanie EFRR - finansowanie EFS +
Dostęp do Edukacji w zakresie szkół zawodowych i przedszkoli - finansowanie EFS +
Usługi Społeczne - finansowanie EFS +
Wyżej wymienione obszary dotyczą głównie zadań realizowanych przez podmioty publicznie.
Niniejsza ankieta pomoże w ustaleniu Silnych, Sabych stron, Szans i Zagrożeń rozwojowych obszaru objętego Strategią ZIT Południowego Obszaru Funkcjonalnego.
Terytorialnie obszar ten tworzą następujące gminy:
Bardo, Bielawa, Bystrzyca Kłodzka, Ciepłowody, Duszniki-Zdrój, gmina miejska Dzierżoniów, gmina wiejska Dzierżoniów, Kamieniec Ząbkowicki, gmina miejska Kłodzko, gmina wiejska Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Lewin Kłodzki, Łagiewniki, Międzylesie, Niemcza, Pieszyce, Piława Górna, Polanica-Zdrój, Stoszowice, Stronie Śląskie, Szczytna, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok".
Poniżej zamieszczam link do ankiety:
https://swotpof.webankieta.pl/
Termin wypełnienia ankiety ustalony został do dnia 31 maja 2022 r.Data publikacji: 18-05-2022 12:50więcej » -
Informacja: Koła Łowieckiego ,,MUFLON” – Bystrzyca Kłodzka
Zarząd Koła Łowieckiego ,,MUFLON” w Bystrzycy Kłodzkiej informuje, że zgłoszenia szkód łowieckich wyrządzone przez zwierzęta łowne na uprawach rolnych przyjmują:
- Andrzej Jakubowski – tel. 607 052 928
dla miejscowości: Długopole Górne, Gniewoszów, Niemojów i Różanka
- Rafał Gnitecki – tel. 509 936 513
dla miejscowości: Domaszków, Gajnik, Goworów, Jaworek, Michałowice, Nagodzice, Nowa Wieś, Roztoki, Różanka i Szklarnia.
Informujemy, że właściciele gruntów (rolnicy) zobowiązani są dokonywać zgłoszeń powstałych na uprawach lub płodach rolnych szkód:
- indywidualnie
- pisemnie na adres: Koło Łowieckie ,,MUFLON” w Bystrzycy Kłodzkiej, ul. Kolejowa 8/1, 57-522 Domaszków
- w terminie 3 dni od dnia stwierdzenia szkody, a w przypadku szkód wyrządzonych w sadach – w terminie 14 dni od dnia jej powstania.
Data publikacji: 18-05-2022 12:34więcej » -
OBOWIĄZEK ZŁOŻENIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW,
Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku mieszkalnego i niemieszkalnego ma obowiązek złożyć deklarację z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), uruchomionej przez Główny Urząd Nadzoru Budowalnego.
W przypadku lokalu w budynku wspólnoty mieszkaniowej/ spółdzielni, gdzie istnieje wspólne źródło ciepła, to zarządca zobowiązany jest dokonać zgłoszenia do ewidencji. Natomiast jeżeli w lokalu jest ono indywidualne, deklarację musi złożyć właściciel samodzielnie. Jeśli w budynku nie ma źródła ciepła, to deklaracji do CEEB składać nie musimy.
Deklarację można złożyć na dwa sposoby:
elektronicznie, przez stronę www.zone.gunb.gov.pl (wykorzystując do tego profil zaufany, e-dowód albo podpis kwalifikowany).
w wersji papierowej, składając ją osobiście w Urzędzie miasta/gminy zgodnie z lokalizacją budynku albo wysyłając ją tradycyjną pocztą.
Formularze deklaracji do pobrania:
Formularze w wersji papierowej można także pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy Międzylesie, pl. Wolności 1, Referat Infrastruktury Technicznej i Gospodarki, pokój nr 22.
Dla budynków mieszkalnych należy wypełnić deklarację - formularz A, dotyczy ona budynków jednorodzinnych – w tym w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, budynków wielorodzinnych oraz budynków zbiorowego zamieszkania – przy czym budynek zbiorowego zamieszkania to budynek przeznaczony do okresowego pobytu ludzi, w szczególności jest to hotel, motel, pensjonat, dom wypoczynkowy, dom wycieczkowy, schronisko, schronisko młodzieżowe, internat, dom studencki, budynek koszarowy, areszt śledczy itp., a także budynek do stałego pobytu ludzi, np. dom dziecka, dom rencistów, dom zakonny.
Deklarację – formularz B, wypełniamy dla następujących rodzajów budynków i lokali: budynków biurowych, piekarni, wędzarni, budynków i lokali gastronomicznych, budynków i lokali – handlowo usługowych, budynków łączności, dworców i terminali, garaży, kotłowni, ciepłowni i elektrociepłowni, budynków i lokali przemysłowych, zbiorników, silosów a także dla budynków oraz lokali magazynowych, ogólnodostępnych obiektów kulturalnych, budynków i lokali muzeów i bibliotek, szkół i instytucji badawczych, szpitali i zakładów opieki medycznej, kultury fizycznej, szklarni, tuneli foliowych, budynków gospodarstw rolnych, budynków i lokali przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego oraz czynności religijnych, obiektów budowlanych wpisanych do rejestru zabytków i objętych indywidualną ochroną konserwatorską oraz dla pozostałych budynków i lokale niemieszkalnych.
Na zgłoszenie źródła ciepła, które uruchomione zostało przed 1 lipca 2021 r. właściciel/zarządca ma 12 miesięcy (do 30 czerwca 2022 r.) natomiast jeżeli zostało ono uruchomione po 1 lipca 2021 r. termin złożenia deklaracji wynosi 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła.
Szczegółowe informacje dotyczące ewidencji dostępne są na stronie internetowej: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq
Celem stworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - CEEB jest poprawa jakości powietrza poprzez likwidację głównej przyczyny zanieczyszczeń – emisji substancji powodujących smog. CEEB to bardzo ważne narzędzie wspierające wymianę starych kotłów grzewczych, to miejsce gdzie będą dostępne również informacje na temat wszystkich programów finansowania wymiany pieców. System w znaczący sposób ułatwi pozyskanie informacji, które są niezbędne np. przy ubieganiu się o dofinansowanie na wymianę starego kotła. Dzięki szczegółowym danym o budynkach będziemy wiedzieć o wiele więcej na temat sytuacji w mieszkalnictwie. CEEB stanowić będzie również narzędzie dla organów administracji centralnej i samorządowej do realizacji polityki niskoemisyjnej. Dla obywateli zostaną uruchomione usługi, które przyczynią się do poprawy stanu technicznego budynków w zakresie bezpieczeństwa, np. zamówienie przeglądu kominiarskiego czy inwentaryzacji budynku.
Data publikacji: 18-05-2022 09:49więcej » -
Ogłoszenie Singletrack "Ostoja".
Data publikacji: 12-05-2022 09:29więcej » -
Made in Dolny Śląsk
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje kolejną edycję Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk’’.
Tym razem festiwal odbędzie się w Strzegomiu, w sobotę 18.06.2022 r. od godz. 10.00 do godz. 18.00 i będzie częścią wydarzenia pn. Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata - Święto Granitu Strzegomskiego.
Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji na państwa stronach internetowych i wśród lokalnych twórców rękodzieła oraz producentów żywności regionalnej i tradycyjnej.
Z poważaniem
Jednostka regionalna KSOW
Data publikacji: 12-05-2022 09:27więcej » -
Psycholog z Ukrainy Nadia Sidanko przyjmuje w budynku UMIG Międzylesie
Data publikacji: 09-05-2022 11:33więcej » -
Ogłoszenie Singletrack "Ostoja"
Data publikacji: 05-05-2022 09:12więcej » -
Dzień Strażaka
Data publikacji: 04-05-2022 13:23więcej » -
Życzenia dla strażaków
Data publikacji: 04-05-2022 12:09więcej »