E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Informacje o podróży studyjnej grup Odnowy Wsi - 6-9 czerwca 2013 r.

Podróż studyjna grup Odnowy Wsi

W dniach 6-9 czerwca br. Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zorganizował podróż studyjną do wsi tematycznych w woj. warmińsko-mazurskim, dla przedstawicieli grup odnowy wsi z terenu naszego województwa. Gminę naszą reprezentowali: Ryszard Morawski i Wiesława Szyrszeń.

W„Miejscach z Duszą - miejscowościach tematycznych Warmii i Mazur” zaprezentowane zostały cztery wsie : Aniołowo –„ Wioska Aniołów”; Suchacz – „Wioska Kaperska”; Pogrodzie – „Wioska Dzieci” oraz Jędrychowo – „Wioska Jak u Babci”.


Uczestnicy  zapoznali się z zasadami tworzenia miejscowości tematycznych, ich ofert turystycznych oraz w każdej z odwiedzanych miejscowości wzięli udział w warsztatach i grach terenowych.  I tak: w Aniołowie, odbyły się warsztaty ceramiczne „tworzenia anioła” i wypieku chleba. Była okazja skosztowania „Anielskich Ruchańców”i „Anielskiej Pokusy”. W Suchaczu -„Wiosce Kaperskiej, ciekawa gra terenowa - „W poszukiwaniu pirackiego skarbu”, po której wybijana była kaperska moneta. Dodatkowo odbyły się wrsztaty ze zdobienia butelki techniką decoupage. To kolejne pozytywne doświadczenie.

W Pogrodziu „Wiosce Dzieci” - gra terenowa „Rodzinny Album Pogrodzia” oraz warsztatay ze scrapbookingu. W Jędrychowie w „Wiosce Jak u Babci” każdy uczestnik podczas warsztatu rękodzielniczego wykonał „babciną zabawkę”. Podróż ta w swym założeniu miała zainspirować jej uczestników do tworzenia wsi tematycznych, pokazać korzyści płynące z jej funkcjonowania, sposoby tworzenia oferty wsi na bazie jej zasobów.

Perełką wyjazdu było zwiedzanie „Grodu Kopernika”- Fromborka.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 350
W tym miesiącu: 64854
Od początku: 24319477
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne