Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.

Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.
 

W dniach 22-23 maja br. w Kamieniu Śląskim, woj. opolskie, odbyła się międzynarodowa konferencja  Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi  pt .”Tworzenie Sieci Najlepszych”.

Przedstawiciele dwudziestu czterech samorządów z kraju, w tym z naszej gminy, i osiemnastu zagranicznych ( goście z Austrii, Niemiec Belgii i Włoch), wymienili się doświadczeniami nt. szans, możliwości oraz perspektyw,  jakie tkwią w koncepcji współpracy sieciowej.

To była również okazja do wymiany  pomysłów z zakresu odnowy i rozwoju wsi z partnerami zagranicznymi. w zapobieganiu wyludniania się wsi.

Wystąpili m. in. Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński, Theres Freiwald – Hofbauer i Helmuth Innerbichler z Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE oraz Jens Uhlig reprezentujący sieć wsi w Saksonii.

Uczestnicy spotkania omawiali również zagadnienia związane z depopulacją na terenach wiejskich.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 10604
W tym miesiącu: 118980
Od początku: 18262395
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne