E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

13.01.2024 r. Międzyleskie Kolędowanie

XVII Międzyleskie Kolędowanie przeszło już do historii. Ojjj, co to była za impreza. Imprezę tradycyjne rozpoczęto o godz. 16.00. Sala wypełniła się dosłownie po brzegi, co bardzo wszystkich cieszyło. W imprezie tradycyjnie już udział wzięli społecznicy działający w sołectwach na terenie gminy Międzylesie, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, a także nie zabrało zaproszonych gości z Czech. Imprezę prowadziła niezawodna w tej kwestii Pani Teresa Sobierska – dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu. 

 

Wszystkich uczestników przywitał burmistrz Tomasz Korczak wraz z starostą Kralik Václavem Kubínem. Nie zabrakło również słów wypowiedzianych przez księdza proboszcza Jana Maciołka, a także księdza Macieja Martynka. Nastąpiło odpalenie 4 świec, które podkreśliły szczególny charakter imprezy. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli kolędowanie od „Międzyleskiej Kolędy” … Nie było miejsca dla Ciebie.

 

Na scenie swoje wokalne umiejętności zaprezentowały następujące Zespoły: Základní umělecké školy Králíky, Pan Ryszard Pasternak z Zespołem KAJNAT, Jarosław Kasperowicz, Pani Zdzisława Zbroja z Zespołem, Międzylesianki. Kolędy nas jednoczą, spajają rodziny, wspólnoty, społeczności i pozwalają nam ten czas dobrze przeżyć. Podczas uroczystości nie zabrakło również występu naszych pięknych kobiet z Akademii Ruchu Goworów oraz z Plus Minus.

Międzyleskie Kolędowanie to czas spotkania różnych grup społecznych, co daje możliwość wspólnego śpiewu, rozmów, a także i podziękowań. Podczas uroczystości wyróżniono Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Roztoczanki Panią Paulinę Kasperek, dziękując jednocześnie za zaangażowanie, pomysłowość, przykładną współpracę, udzielaną pomoc, przychylność i wsparcie oraz kształtowanie tożsamości kulturowej mieszkańców, a także za reprezentowanie Gminy Międzylesie nie tylko na poziomie gminnym, ale i wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Przekazano także podziękowania dla sołectwa Goworów za udział w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2023 – najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi.

Podczas imprezy wręczono również podziękowania na udział w konkursie organizowanym dla sołectw z terenu gminy Międzylesie na Najładniejszą choinkę i szopkę bożonarodzeniową. A wyniku ko konkursu do samego końca owiane były tajemnicą. W tym roku w konkursie na najładniejszą choinkę przyznano 3 pierwsze miejsca: dla Sołectwa Domaszków, Michałowice oraz Roztoki, nagrodzone sołectwa otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD, a wszystkie pozostałe miejscowości biorące udział w konkursie otrzymały mopy. Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową postanowiono wyróżnić pierwszym miejscem, które w tym roku przypadło dla sołectwa Długopole Górne. Sołectwo otrzymało nagrodę za bezapelacyjnie najpiękniejszą szopkę, nie tylko w gminie. Każdy kto był i odwiedził to miejsce zarówno za dnia, jak i wieczorem może stwierdzić, że jest niezwykła. Brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania. Pozostałe sołectwa, a jest ich siedem (Domaszków, Goworów, Gajnik, Jaworek, Nagodzice, Nowa Wieś, Roztoki) otrzymały pojemniki na odpady komunalne. Żadne z sołectw z sali nie wyszło bez nagrody. I tak w iście świątecznej atmosferze kolejne Międzyleskie Kolędowanie przeszło do historii.

 

MP4VID_20240113_162533.mp4 (27,14MB)

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1542
W tym miesiącu: 41209
Od początku: 24390101
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne