E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Realizacja zadania pn.: ,,Budowa doświetlenia pobocza drogi

Gminnej w miejscowości Jaworek z wykorzystaniem odnawialnych

źródeł energii”.

 

W miesiącu czerwcu zakończyła się realizacja zadania pn.: ,,Budowa doświetlenia pobocza drogi gminnej w miejscowości Jaworek z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.” W wyniku tego przedsięwzięcia zostały zamontowane 4 lamy hybrydowe (korzystające z naturalnych źródeł energii tj. promieni słonecznych i siły wiatru). Celem projektu jest odchodzenie od konwencjonalnych lamp ulicznych zasilanych z sieci na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej gminy Międzylesie poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, jakimi są słońce i wiatr. W tym celu ustawiono 4 szt. lamp wzdłuż szlaku rowerowego, który biegnie przez miejscowość Jaworek.

Wykonawcą prac był Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych ,,Migacz” z Krzeszowa, a wartość zadania wyniosła 149.027,83 zł. Inwestycja ta poprawi w znacznym stopniu bezpieczeństwo użytkowników drogi którą przebiega szlak turystyczny w godzinach wieczornych.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 poddziałanie ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczeństwo”.

123.jpeg

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 181
W tym miesiącu: 37785
Od początku: 24386677
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne