E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Dźwięki Sounds Off Veritas Festiwal słychać coraz głośniej!

Przed nami pierwsza, bezpłatna edycja Sounds Off Veritas Festival. 14-15 lipca nad Zalewem w Starej Morawie (gmina Stronie Śląskie) odbędzie się na dwudniowe wydarzenie będące łącznikiem wielu stylów muzycznych, wiedzy  i doświadczeń, którymi warto się też dzielić ze sobą na co dzień. Celebracja Życia, Bycie Tu i Teraz – w jedności z Naturą i drugim Człowiekiem oraz odkrywanie swojego miejsca we Wszechświecie, to jedne z ważniejszych celów, które przyświecają temu Festiwalowi.

W pięknych okolicznościach przyrody, w otoczeniu gór i odbiciu wody znad Zalewu, przygotowane zostały strefy, które wzajemnie się uzupełniają i gdzie każdy może być sobą, odnajdując się w bezpiecznej przestrzeni. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Veritas.

Na scenie muzycznej wystąpią wyjątkowi twórcy muzyki alternatywnej w składzie: Hang Massive, Maok, Suduaya, Joaquin Cornejo, Niburu Project, Gaja, Sam Alty Trio, Między Nami (feat. Kim Jestem), Łukasz Dębiński i Filip Filipiuk, Arkana (soundlovemedicine), Etnochowa (drums&trans) oraz Vivat Nova Gaia.

Wśród Prelegentów znajdą się: Mateusz Kozłowski z Fundacji Świadome Rodzicielstwo wraz z wykładem pt. „Poczucie własnej wartości - pomóż dziecku budować zdrowe granice”, Monika Podsiadła, która powie kilka słów na temat „Ogrody permakulturowe - z czym to się je?”. Sobota rozpocznie się od wykładu Olgi Grech z Centrum Doradztwa Żywieniowego pt. „Odżywianie mitochondrialne, czyli jak wyleczyć się z przewlekłych chorób”, następnie przestrzeń prelekcyjną zajmie zespół Quantum Planet z wykładem „Od stresu DO SUKCESU przez koherencję serca”, po którym będzie można dokonać pomiaru. Wykłady wzbogacone zostaną także o Biologię Totalną w wykonaniu Soni Ross. Na zakończenie wystąpi Aleksandra Świstow, autorka bloga Pojechana z prelekcją pt. To my jesteśmy obcy, nie kraje”.

Piątkowa strefa warsztatów rozpocznie się od spaceru zielarskiego i spotkania z dziką kuchnią, które poprowadzi Herba Sfero. Kolejną propozycją są warsztaty oddechowe Metodą Butejki z Kamilem Kijonką. Sobotę rozpocznie sesja Jogi Khundalini, którą poprowadzi Dariusz Sobiecki, następnym punktem programu są warsztaty z bębnami etnicznymi z zespołem Etnochowa (drums&trans). Celem wyciszenia emocji, odbędzie się warsztat malarski pt. „Wyraź swoje JA”, który poprowadzi Sylwia Konieczna z pracowni „Sztuka w drodze”. Nie zabraknie także czegoś dla Ciała, dlatego Etnochowa, przy wsparciu kolegów z zespołu Arkana (soundlovemedicine) poprowadzi Ceremonię Kakao. W tym dniu przestrzeń warsztatową wzbogaci także Quantum Planet prowadząc CardioGrafikę.

Festiwal w swoim założeniu jest wydarzeniem prorodzinnym, dlatego Fundacja zadbała również o najmłodszych. Między drzewami zaplanowana została strefa dla dzieci, w której będzie można wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej pod sztandarem Fundacji Green Gaya, wziąć udział w pogadance o tematyce leśnej, sprawdzić się w chodzeniu po linie i żonglowaniu razem z Jankiem Spławskim, zrobić biżuterię indiańską z Agatą Pajtasz oraz wyżyć się artystycznie ze Sztuka w drodze Sylwia Konieczna.

W strefie wystawców znajdą się: Hemp & Poppy Herbaciarnia z wyrobami konopnymi i olejkami CBD, Wapiennik z obrazami i grafikami, Ziołowe Siedlisko  zaprezentuje obrazy Verdic Art, ikony, mandale i ozdoby. Po Stronie Eko przybliży produkty ekologiczne, a Herba Sfero zioła dla duszy i ciała w postaci naparów i kadzideł. Kolejnym z wystawców jest Galeria pod Łyścem, na stoisku której będzie można zakupić rękodzieło takie jak makramy, prace zrobione na szydełku, ceramikę, świece, kosmetyki, obrazy i biżuterię. OKAKAO natomiast zaprosi nas w podróż z ceremonialnym Kakao, a Sztuka w drodze Sylwia Konieczna wystawi swoje obrazy. Dotyk Słońca to z kolei miejsce relaksu, w którym Ewa Kuna będzie masować przy dźwiękach ukulele, na którym zagra Alicja (Kraina Alice). Nie zabraknie również Nadleśnictwa Międzylesie i Festiwalu Kolorów.

Po wielu różnego rodzaju aktywnościach, nadejdzie moment, w którym ciało poprosi o energię. W tym miejscu organizator zaprasza do strefy gastronomicznej, gdzie zarówno jarosze, jak i mięsożercy znajdą coś dla siebie. Zapraszam również do strefy gastronomicznej, gdzie zarówno jarosze, jak i mięsożercy znajdą coś dla siebie. Less Is More Squad, Zielony Namiot, Omnomnom, Lody Wilczek, Tote Nudle, Pho206

Dochód zebrany ze sprzedaży biletów na Sounds Off Veritas Festival zostanie przeznaczony do wsparcia działania projektu Fundacji Veritas skierowanych dla młodzieży: Sounds off Veritas.

Za poszerzaniem świadomości, inspirowaniem i dzieleniem się sprawdzonymi narzędziami stoją uważni ludzie z Fundacji Veritas, którzy chcą być częścią Świata wprowadzającego zmiany, jednak organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez Parterów i Sponsorów. Dziękujemy sponsorowi Głównemu: ośrodek 4 Żywioły oraz Partnerom: Gmina Stronie Śląskie, Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (CETiK) oraz Okakao. 

Widzimy się w dniach 14-15 lipca nad Zalewem w Starej Morawie.

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1157
W tym miesiącu: 44881
Od początku: 24393773
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne