E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa – nowe mieszkania do wynajmu

wizualizacja bud.jpeg

Jak wcześniej informowaliśmy, Spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) Sudety Sp. z o.o., utworzona przez 17 gmin powiatu kłodzkiego i Krajowy Zasobów Nieruchomości (KZN),  reprezentujący w spółce Skarb Państwa, zamierza zrealizować na terenie każdej z gmin inwestycję mieszkaniową, polegającą na budowie mieszkań    w budynkach wielorodzinnych, przeznaczonych do wynajmu na preferencyjnych warunkach.  

W Międzylesiu planuje się wybudowanie budynku 3-kondygnacyjnego z poddaszem użytkowym, w którym przewidziano 14 lokali mieszkalnych (dwu i trzypokojowych), na działce gminnej nr 29/9 (za budynkiem wielorodzinnym przy ul. Warszawskiej 15).

Obecnie prowadzone są zaawansowane prace projektowe. Według założeń, Spółka ukończy projekt architektoniczny i uzyska  pozwolenie na budowę,  w miesiącu październiku br. Po czym przystąpi do dalszych etapów realizacji tego przedsięwzięcia. Zakończenie budowy i zasiedlenie budynku planowane jest na rok 2026.

Zasady przyznawania mieszkań zostaną określone w uchwale Rady Miejskiej, na przełomie roku 2023/24, w oparciu o wytyczne opracowane przez Spółkę SIM. Kryteriów może być kilka: dochodowe, miejsce zamieszkania, niepełnosprawność czy liczba dzieci na utrzymaniu. Zgodnie z założeniami ustawowymi preferowane będą rodziny z dziećmi i osoby starsze.

Inwestycja zrealizowana zostanie ze środków finansowych pochodzących   z preferencyjnego kredytu udzielonego Spółce przez Bank Gospodarstwa Krajowego  i bezzwrotnej pomocy (dopłat) z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat oraz przy partycypacji finansowej lokatorów.

Poniżej wizualizacja planowanego budynku.

PDFWizualizacja budynku.pdf (875,08KB)

PDFPrzekrój budynku.pdf (585,39KB)

PDFRzut parteru.pdf (763,94KB)

PDFRzut piętra.pdf (729,51KB)

PDFRzut poddasza.pdf (759,75KB)

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 901
W tym miesiącu: 21427
Od początku: 23850544
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne