E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

ROKYTNICKA SZEŚĆDZIESIĄTKA – RYWALIZACJA MŁODYCH STRAŻAKÓW BEZ GRANIC

 

W dniu 13.05.2023 r. członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP: Międzylesie, Goworów i Szklarnia wzięli udział w polsko-czeskich zawodach sportowo–pożarniczych, zorganizowanych w ramach projektu pod nazwą „Rokytnicka sześćdziesiątka – sztafeta podwójna”, sfinansowanych z Programu Interreg-V-A Republika Czeska-Polska. Zawody przeznaczone były dla dzieci poniżej 15 roku życia miały na celu wymianę doświadczenia trenerów sportu pożarniczego oraz nawiązanie nowych kontaktów między uczestnikami oraz podmiotami w regionie przygranicznym.

Impreza odbyła się na terenie kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej Rokytnicach w Górach Orlickich. Każdy uczestnik zawodów otrzymał poczęstunek oraz nagrodę zakupioną w ramach ww. projektu.

W trakcie imprezy odbył się także pokaz demonstracji międzynarodowej współpracy strażaków z OSP i SDH w akcji interwencyjnej symulacji wypadku samochodowego.

Dziękujemy bardzo opiekunom: Jakowi Pilnemu, Arkadiuszowi Kroczakowi, Andrzejowi Furman i Aleksandrze Bzowy oraz rodzicom młodych strażaków za przygotowanie dzieci do zawodów.

Udział w tego typu imprezie będzie na pewno dla członków MDP motywacją do dalszego uczestnictwa w zajęciach które są prowadzone w naszych jednostkach.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1997
W tym miesiącu: 37325
Od początku: 24386217
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne