E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

II sesja Młodzieżowej Rady MiG Międzylesie kadencji 2022-2023.

 

W dniu 29 listopada 2022 r. o godz. 12.00 w sali Urzędu MiG Międzylesie odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady MiG Międzylesie. Podczas sesji podjęto uchwałę w sprawie powołania składów osobowych Komisji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Międzylesie.

W drodze głosowania jawnego powołano  Komisje: Sportu, Oświaty i Kultury, w składzie: Nikola Piątek (przewodnicząca), Dagmara Makarska, Sandra Janowska oraz Komisje Budżetową, w składzie: Maja Kwaśnik (przewodnicząca), Julia Antoszczyszyn, Maja Lipa.

Następnie Maja Lipa, z uwagi na jej nieobecność podczas ślubowania otrzymała zaświadczenie o wyborze na radną Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Międzylesie kadencji 2022-2023.

            Po sesji omówiono sprawę petycji, złożonej do Burmistrza MiG Międzylesie przez Radę Uczniowską Samorządu Szkolnego w Międzylesiu oraz przez Młodzieżową Radę MiG Międzylesie, w której autorzy postulują o wybudowanie obiektu sportowego typu Pumptrack na terenie miasta Międzylesie. Burmistrz stwierdził, że pomysł ten jak najbardziej wpisuje się w promocje naszej Gminy, jako Gminy dla aktywnych.  Wyjaśnił także młodym radnym jak wygląda cała procedura pozyskiwania środków zewnętrznych na taki projekt. Ustalono, aby Komisja ds. Sportu, Oświaty i kultury zwróciła się w drodze uchwały do Rady Miejskiej o podjęcie działań mających na celu rozpoczęcie realizacji zadania inwestycyjnego dotyczącego budowy obiektu. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie do budżetu na rok 2023 kosztów związanych z wykonaniem dokumentacji projektowo – kosztorysowej i uzyskanie pozwolenia na budowę.  

            Na koniec Burmistrz złożył podziękowania radnym biorącym udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada oraz zaaprobował inicjatywę Młodzieżowej Rady, która zobowiązała się przeprowadzić zbiórkę charytatywną na rzecz chorego na nowotwór kolegi podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 136
W tym miesiącu: 37740
Od początku: 24386632
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne