E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

LOGO Kasia.png

10 grudnia na placu parkingowy przy Urzędzie Miasta i Gminy Międzylesie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy współfinasowanych w ramach projektu „Międzylesie i Kraliky- przyjaciele (nie tylko) od święta”. Licznie zgromadzeni wystawcy oferowali świąteczne ozdoby i upominki, wyroby rękodzielnictwa artystycznego, miody, swojskie wyroby, stroiki świąteczne. Na stoiskach można było się również zaopatrzyć w tradycyjne potrawy wigilijne, ciasta, grzańce, kawę i herbatę. Dla zmarzniętych wystawców i występujących był przygotowany gorący poczęstunek. Na scenie dla najmłodszych odbył się występ teatru lalek,  rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, które śpiewały przedszkolaki z Międzylesia i Kralik, dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Domaszkowie i Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu. Występowała ponadto grupa taneczna Plus Minus,  Akademia Ruchu Goworów oraz pokaz grupy zumbowiczów prowadzonych przez Panią Małgorzatę Oleksy.

Podczas kiermaszu nie zabrakło św. Mikołaja  który rozdawał paczki, słodycze. Dużym zainteresowaniem cieszyła się żywa szopka z alpakami  od państwa Zoszczak oraz św. Maryją, Józefem.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Natalię Czubala, której bardzo serdecznie dziękuję. Na zakończenie kiermaszu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa” , „Najładniejsza choinka”.


NAGRODZONE PRACE W KONKURSIE NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ:

PRZEDSZKOLE:

I Miejsce – Jakub Hubacek

II Miejsce – Szymon Pająk

III Miejsce – Iga  Duś

KLASY I – III:

I MIEJSCE – Natasza Majewska

II MIEJSCE – Hanie Zdobylak

III MIEJSCE – Nadia Dyl

KLASY IV – VII:

I MIEJSCE – Julia Marcinek

II MIEJSCE – Zuzanna Łukasiewicz

III MIEJSCE -  Szymon Kulbaka

 

WYRÓŻNIENIA:

Maja Miśków, Alina Madej, Aleksandra Gackowska, Natalia Zemrzycka, Eryk Ratajski, Kristian Mitvalsky, Evzena Stieber, Marcel Juchkiewicz, Hanna Btaś, Iga Franczak, Nikola Sztapa, Anetka Svecova, Alzbeta Vackowa, Amelia Szczygieł, Radim Kutlak, Milan Pliski, Barbora Svatowva, Awwa Tesazova, Nikola Kuśnierek


NAGRODZONE CHOINKI :

I KATEGORIA - SZKOŁY, DOMY DZIECKA, DOMY KULTURY,
I miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu
II miejsce – Dom Kultury Domaszków
III – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu,
II KATEGORIA – SOŁECTWA
I miejsce – Sołectwo Goworów
II miejsce – Sołectwo Nowa Wieś
III miejsce – Sołectwo Potoczek

Burmistrz Tomasz Korczak wręczył wszystkim uczestnikom nagrody i upominki za tak wspaniałe prezentacje i złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Serdeczne podziękowania składamy osobom, firmom i instytucjom , bez których wsparcia i zaangażowania nie byłaby możliwa realizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego w naszym mieście :
pracownikom ZGKiM Międzylesie, pracownikom ZUK Międzylesie, Nadleśnictwu Międzylesie, druhom OSP z Międzylesia, MGOK Międzylesie,  firmie „KOSTAR” Jackowi Łysiak, Alpakom na Relaxie z  Dolnika, Firmie „LaBefana” Natalii Czubali.
Dziękujemy wszystkim wystawcom i występującym, a przede wszystkim dziękujemy mieszkańcom miasta i gminy Międzylesie za tak liczne przybycie.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 811
W tym miesiącu: 31639
Od początku: 24380531
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne