E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

LOGO Kasia.png

NA MIĘDZYLESKIM BASENIE DZIEJE SIĘ, OJ DZIEJE

 

X już sezon na basenie kąpielowym rozpoczął się wraz z początkiem wakacji tj. 25 czerwca i potrwa do 4 września 2022 r. Obiekt jest otwarty w poniedziałki w godz. 14.00 – 18.00, a od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00. W sierpniowe święto, czyli 15.08.2022 r. pomimo, że wypadało ono w poniedziałek, basen czynny był w godzinach 10.00 – 18.00.

Tegoroczne lato jest wyjątkowo pogodne chociaż prawdziwie upalnych dni nie było aż tak wiele. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że Klienci najchętniej szukają ochłody w basenie w bardzo upalne i bardzo słoneczne dni. Jest też spora grupa Klientów, którzy po prostu lubią pływać i jeśli tylko nie pada przychodzą, aby wypływać swój dystans w basenie pływackim. Do 23 sierpnia 2022 r. z usług basenu skorzystało 10.387 Klientów, a rekordowego dnia 21.07.2022 r.  przez obiekt przewinęły się 703 osoby.  

W sobotę 16 lipca 2022 r. na basenie, po raz drugi, odbyły się nietypowe zawody pływackie pod nazwą „Z wodą za pan brat”. Impreza została zorganizowana w ramach projektu pod nazwą „Sportowa przyjaźń polsko-czeska” CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003064

realizowanego przez gminę Międzylesie wraz z partnerem z Kralik. Koordynatorem projektu z ramienia gminy jest Justyna Adamów. Natomiast komandorem imprezy i pomysłodawcą jej formuły Katarzyna Grzybowska-Kania.

Impreza, początkowo planowana była tydzień wcześniej, ale śledząc pogodowe prognozy – bardzo nieoptymistyczne – podjęliśmy decyzję o zmianie terminu i, jak się okazało, była to dobra decyzja, bo na czas trwania imprezy na niebie pojawiło się słońce, było też dosyć ciepło, choć wszyscy mówili, że cieplej w wodzie. Imprezy plenerowe zawsze lepiej udają się przy dobrej pogodzie więc cieszymy się, że znalazło się 30 śmiałków, którzy wzięli udział w przynajmniej jednej z nietypowych konkurencji pływackich. Cieszymy się też,  że w całej imprezie udział wzięło ponad 60 osób

Dodając liczne grono organizatorów, bez których niemożliwe byłoby przeprowadzenie zawodów, łącznie na basenie zgromadziła się niemal setka osób. Zawody odbywały się w 7 kategoriach wiekowych, a w każdej z nich wyłoniono Mistrza i dwóch Wicemistrzów zawodów pływackich. Do wyboru było 9 konkurencji w tym 6 na basenie pływackim: „Nurkowanie”, „Silne nogi”, „Silne ręce”, „Pływanie po linie”, „Pływanie pieskiem”, „Pływanie na kole” oraz 3 na basenie rekreacyjnym  „Pływanie na makaronie”, „Bieg w wodzie”  oraz „Poławianie pereł”. Każdy, kto uczestniczył w imprezie wie, że deska trzymana w rękach, piankowa ósemka trzymana pomiędzy nogami, płynięcie na kole ratunkowym lub na piankowym makaronie raczej utrudnia pływanie, zaś najtrudniejszym stylem pływackim jest piesek, ale uciechy było co niemiara. Nawet niektórzy niezdecydowani, widząc, że w naszych zawodach najważniejsza jest dobra zabawa, postanowili spróbować swoich sił i dołączyli do grona zawodników. Każdy uczestnik sam decydował, w ilu i w których konkurencjach weźmie udział. Ale… w im większej liczbie konkurencji wzięło się udział tym bardziej wzrastała szansa na zdobycie większej liczby punktów. Na Mistrzów i Wicemistrzów w każdej kategorii wiekowej czekały dyplomy oraz nagrody, zakupione w ramach działań projektowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w zawodach oraz upominki. Były też pakiety upominkowe oraz podziękowania dla organizatorów.

Gorący poczęstunek zapewnili pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu – tym razem serwowano naleśniki na słodko i na wytrawnie. Były też batoniki i cukierki. Ponadto w formie samoobsługi można było przygotować sobie kawę i herbatę, napić się wody mineralnej.

Podczas imprezy dwukrotnie można było uczestniczyć w energetycznej Zumbie prowadzonej przez Małgosię Oleksy. W trakcie podsumowywania wyników w basenach umieszczono bramki do wodnej piłki ręcznej, siatki do wodnej piłki siatkowej oraz kosze do wodnej koszykówki i każdy, kto miał chęć, mógł spróbować tych wodnych gier rekreacyjno-sportowych. W godzinach trwania imprezy obowiązywał darmowy wstęp na teren obiektu.

W przygotowanie obiektu oraz organizację zawodów zaangażowani byli pracownicy basenu, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, ZGKiM, MGOK, druhowie z OSP, ratownicy wodni, wolontariusze, którzy demonstrowali konkurencje „pływackie”. Wszyscy staraliśmy się, jak najlepiej sprostać podjętemu wyzwaniu, a sądząc po uśmiechach i zaangażowaniu uczestników imprezy, wierzymy, że sprawiliśmy im wiele uciechy i radości.

IMG_20220716_124048.jpeg

IMG_20220716_103030.jpeg

IMG_20220716_114140.jpeg

IMG_20220716_123155.jpeg

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 998
W tym miesiącu: 7037
Od początku: 24091646
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne