E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Zgromadzenie Ogólne członków Stowarzyszenia PSORW

W dniach 29 i 30 sierpnia 2022 r. w Domu Ludowym w Gawronach, Gmina Sławno (woj. łódzkie) odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.

Przybyłych gości przywitał wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski – gospodarz wydarzenia wraz z Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi Markiem Chmielewskim. Na wstępie zaprezentowano w krótkiej prezentacji miejsce spotkania - Sławno z woj. łódzkiego. W kolejnej części spotkania Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Marek Chmielewski opowiedział o dotychczasowej działalności Sieci Najciekawszych Wsi oraz o planach na rok 2023. W trakcie spotkania poinformowano, że Stowarzyszenie powiększyło się o nową gminę Walce (powiat krapkowicki, woj. Opolskie), którą z przyjemnością zaprezentował Wójt Gminy Marek Śmiech.  

Kolejnym punktem programu była uroczysta konferencja pt. „Polityka społeczna i ekonomia społeczna”, podczas której wystąpili: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski z wykładem dot. funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w gminie Sławno; Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala z modelowym projektem mieszkań senioralnych w otoczeniu Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku oraz Burmistrz Gminy Krobia Łukasz Kubiak o dobrych praktykach dot. ekonomii społecznej i solidarnej w Gminie.

Spotkanie wzbogaciło występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca  „Kuniczanka” oraz Zespołu Folklorystycznego "Róża" z Gawron.

W drugim dniu spotkania odbyła się wizyta studyjna po Gminie Sławno.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 701
W tym miesiącu: 37464
Od początku: 24169542
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne