E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzylesiu informuje, że z upoważnienia Burmistrza Międzylesia będzie realizował wnioski o dodatek węglowy dla mieszkańców gminy Międzylesie.

PDFwniosek (191,24KB)

Dodatek węglowy w kwocie 3000,-zł przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Przez gospodarstwo domowe rozumie się:

- osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą  albo

- osobę fizyczną oraz osoboy z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Dodatek węglowy będzie wypłacany w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę, jednak nie szybciej niż po otrzymaniu środków na jego realizację z Urzędu Wojewódzkiego.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać do 30 listopada 2022 r., wnioski złożone po tym terminie pozostają bez rozpatrzenia.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 81
W tym miesiącu: 37685
Od początku: 24386577
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne