E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie, miało miejsce spotkania podsumowujące zrealizowane i trwającą inwestycje w ramach projektu, nazywanym roboczo „Grzbietówką”

Spotkanie odbyło się w Nowej Rudzie, ponieważ to właśnie tutaj dobiega końca ostatnia z inwestycji

projektu i dotyczy wybudowania parkingu oraz szlaku turystycznego o długości 2,5 km, co finalnie zwiększy dostępność do wieży widokowej na Górze Św. Anny.

W spotkaniu udział wzięli licznie przybyli partnerzy projektu

z pogranicza Czech i Polski.

Powiat Kłodzki reprezentowała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki, gospodarzem spotkania był Tomasz Kiliński Burmistrz Nowej Rudy, przybył również Czesław Kręcichwost Prezes Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis oraz Jaroslav Stefek Sekretarz Euroregionu Glacensis i przedstawiciel partnera wiodącego.

Na dzisiejszym spotkaniu zgodnie stwierdzono, że dzięki zrealizowaniu tego projektu po polskiej i czeskiej stronie przybyło wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.

Powiat Kłodzki biorąc udział w tym projekcie, otrzymał dofinansowanie i wybudował wieżę na Kłodzkiej Górze.

Prezes Euroregionu Glacensis podziękował wszystkim partnerom biorącym udział w realizacji tego projektu, a było ich, aż osiemnastu, za wspólne zrealizowanie tego niełatwego zadania.

Ocenił projekt jako jeden z najtrudniejszych, ale i najbardziej ambitny do wykonania na pograniczu polsko-czeskim, przy zaangażowaniu i udziale tak wielu samorządów.

Również podczas spotkania szeroko omówiony został temat promocji i kampanii reklamowej polsko-czeskiego „Szlaku grzbietowego”. Przedstawiona została aplikacja, dzięki której dowiemy się na temat powstania szklaku, służy również jako mapa, dzięki której można zaplanować trasę przejścia, wskazuje atrakcji jakie można zobaczyć przemierzając ten szlak.

Uwieńczeniem ostatniego spotkania było posadzenie drzew w Paku przy ulicy Strzeleckiej przez każdego partnera projektu.

Zapraszamy do odwiedzenia tej strony, znajdą tu Państwo szereg ciekawych informacji na temat powstałego szlaku:

https://szlakgrzbietowy.pl/26/szlak-grzbietowy.html

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1489
W tym miesiącu: 68264
Od początku: 24322887
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne