E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

W dniach 21 i 22 kwietnia 2022 r. w Wambierzycach (woj. dolnośląskie) odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi oraz uczestników Sieci Najciekawszych Wsi.

Na początku wszystkich przybyłych uczestników spotkania przywitał pan Marek Chmielewski przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia PSORW, Wójt Gminy Dzierżoniów oraz pan Jan Bednarczyk Burmistrz Miasta i Gminy Radków gospodarza wydarzenia. Na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego, omówione zostały m.in. sprawozdanie finansowe za rok 2021, stan realizowanych działań w roku 2021 w tym prezentacja produktów turystycznych aplikacji i strony internetowej w ramach koncepcji „Najciekawsze na Wsi” oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli całokształtu działalności Stowarzyszenia za 2021 r.

Kolejnym punktem programu była uroczysta konferencja pt. „Samowystarczalność energetyczna gmin”, podczas której wystąpili eksperci i zaproszeni goście min. dr hab. Prof. UE Grzegorz Krzos z prezentacją „Podniesienie samowystarczalności energetycznej instytucji i przedsiębiorstw. Samowystarczalne wyspy energetyczne”; Pan Roman Kaczmarczyk burmistrz Lądka Zdroju z prezentacją „ Rozwój odnawialnych źródeł energii w połączeniu z redukcją niskiej emisji i CO2 na obszarach wiejskich” oraz Witold Magryś Dyrektor Biura Śląskiego Związku Gmin i Powiatów z prezentacją „Przygotowanie kadr JST do transformacji energetycznej na przykładzie realizowanego projektu dot. przygotowania specjalistów ds. transformacji energetycznej JST”

Spotkanie wzbogaciło występ Kapeli Góralskiej Harnaś z Radkowa oraz Zespołu Ludowego „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej.

W drugim dniu spotkania odbyła się wizyta studyjna po Gminie Radków.

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1317
W tym miesiącu: 44246
Od początku: 24176324
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne