E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

LOGO Kasia.png

 

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2021 R

W dniu 11 grudnia 2021 r. na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Międzylesiu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpoczął rok obchodów współpracy na pograniczu z miastem partnerskim z Czech- Králíky jednocześnie rozpoczynając realizację projektu pn.: „30 lat współpracy na pograniczu Międzylesie- Králíky. Z Králíky przyjechał starosta Vaclav Kubin, któremu pan burmistrz Tomasz Korczak wręczył pamiątkową plakietę z okazji wieloletniej współpracy.

Podczas imprezy dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z gminy Międzylesie śpiewały piękne kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe. Uczestników jarmarku odwiedził Mikołaj ze Śnieżynkami, Mikołajkami, Aniołem i Reniferem z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, którzy wręczali słodkie prezenty dzieciom i dorosłym za piękne występy na scenie jarmarku.

 

Rozstrzygnięto konkursy zorganizowane przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu, które były skierowane do dzieci, dorosłych, instytucji oraz sołectw z gminy Międzylesie. W konkursie na najpiękniejszy witraż wzięło udział 12 osób. Jury przyznało 5 wyróżnień oraz 3 nagrody dla zwycięzców: Stanisław Dębski, Radosław Bernasiński, Nikola Kuśnierek. Kolejny konkurs był na najpiękniejszą wiszącą ozdobę choinkową w kategorii dzieci wzięło udział 30 prac, przyznano 8 wyróżnień i 3 nagrody dla zwycięzców: Julia Marcinek, Marcel Juchkiewicz, Oliwia Macura. W kategorii starsi udział wzięło 8 prac, przyznano jedno wyróżnienie i 3 nagrody dla zwycięzców: Irena Dyjak, Katarzyna Marcinek, Aleksandra Zielińska. W konkursie na najpiękniejszą choinkę w kategorii sołectw wzięło udział 6 sołectw, a zwyciężyły: Domaszków, Potoczek, Goworów, w kategorii instytucje wzięło udział 7 choinek i zwyciężyła: Placówka Opiekuńczo-wychowawcza nr 1 i 2 w Domaszkowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny  Domaszków, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu.

Lokalni twórcy prezentowali swoje wyroby w postaci ozdób i stroików bożonarodzeniowych oraz przepyszne ciasta i inne potrawy świąteczne, których można było skosztować i zakupić przez uczestników.

Zapraszamy na kolejny jarmark bożonarodzeniowy w przyszłym roku.

https://miedzylesie.pl/12352/jarmark-bozonarodzeniowy-2021-r.html?searchKey=30%20lat%20wsp%C3%B3%C5%82pracy

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2354
W tym miesiącu: 52931
Od początku: 24401823
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne