E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Poznaj nowy Polski Ład. Masz wątpliwości dotyczące nowych przepisów? Urząd Skarbowy w Bystrzycy Kłodzkiej pełni dyżury

 

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe rozwiązania podatkowe. Zapewniając wsparcie dla podatników i przedsiębiorców Urząd Skarbowy w Bystrzycy Kłodzkiej pełni dyżury.

 

Informacje dotyczące nowych rozwiązań podatkowych można uzyskać osobiście bądź telefonicznie.

Urząd Skarbowy w Bystrzycy Kłodzkiej udziela informacji w dni robocze, w godzinach od 8.00 do 19.00.

Informacje można uzyskać osobiście, po wcześniejszym umówieniu się na wizytę, lub telefonicznie bezpośrednio pod numerem telefonu: 74 81 17 960.

 

Możecie także Państwo kontaktować się z infolinią Polskiego Ładu pod numerem telefonu 22-765-64-64. Konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Macie Państwo również możliwość skorzystania ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad.

 

  1. Wątpliwości merytoryczne – podatkowe – związane z Rozporządzeniem w sprawie przedłużania terminów poboru i przekazywania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych – Dz. U z 2022 r. poz. 28

W zakresie wątpliwości podatkowych związanych ze stosowaniem przepisów nowego mechanizmu poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych możecie Państwo uzyskać informacje korzystając z dostępnych informacji na stronach internetowych:

Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład – nowe zasady rozliczania zaliczek oraz na stronie www.gov.pl w zakładce Ministerstwo Finansów- Aktualności – Wiadomości - znajdziecie Państwo informacje oraz Webinarium wraz z prezentacją przygotowaną przez Ministerstwo Finansów z praktycznym przewodnikiem dotyczącym zmian.

https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/nowe-zasady-rozliczania-zaliczek/

https://www.gov.pl/web/finanse/webinarium-polski-lad---nowy-mechanizm-poboru-zaliczek-na-podatek-dochodowy

 

Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład – Komunikat Instrukcja dla płatnika znajdziecie Państwo wytyczne w jaki sposób krok po kroku płatnik jest zobowiązany wyliczyć zaliczkę na podatek dochodowy wg nowego mechanizmu.

https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/komunikat-instrukcja-dla-platnika-polski-lad/

 

Telefoniczne:

- kontaktując się z infolinią Polskiego Ładu pod numerem telefonu 22-765-64-64. Konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Macie Państwo również możliwość skorzystania ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad.

 

kontaktując się z Krajową Informacją Skarbową. Konsultanci infolinii Krajowej Informacji Skarbowej są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 pod numerami: tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych), tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych).

Po połączeniu się z infolinią i wybraniu w systemie zapowiedzi numeru 8 zostaniesz przekierowany do konsultantów udzielających informacji podatkowych dotyczących Polskiego Ładu i poproszony o określenie tematu rozmowy:

- Jesteś pracownikiem medycznym – wybierz 0,

- Podatek od towarów i usług, identyfikacja podatkowa – wybierz 1,

- Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) – wybierz 2,

- Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) – wybierz 3.

 

  1. Inne wątpliwości merytoryczne  niż dot. wskazanego rozporządzenia – dotyczące przepisów Polskiego Ładu- zmian w 2022 r.

W zakresie wątpliwości podatkowych związanych z przepisami Polskiego Ładu i zmian w 2022 roku możecie Państwo uzyskać informacje korzystając z dostępnych informacji na stronach internetowych:

Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład znajdziecie Państwo informacje dotyczące:

- PIT 0 dla seniorów,

- Preferencji dla klasy średniej,

- PIT-2,

- Informacji dla Płatnika,

- zerowego PIT dla rodzin 4+,

- wysokości wynagrodzeń (kalkulator wynagrodzeń)

https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/

 

Na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce Polski Ład – pytania i odpowiedzi - znajdziecie Państwo również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące rozliczeń w 2022 r. https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/pytania-i-odpowiedzi-polski-lad/

 

Na stronie Więcej w portfelach https://wiecejwportfelach.gov.pl/ pytania i odpowiedzi

Korzystając z Systemu Informacji Celno-Skarbowej EUREKA dostępnego na stronie internetowej: https://eureka.mf.gov.pl/

Telefonicznie – kontaktując się z infolinią Polskiego Ładu pod numerem telefonu 22-765-64-64. Konsultanci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Macie Państwo również możliwość skorzystania ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad

 

  1. Sposób wyliczenia składek zdrowotnych, obowiązek poboru składek zdrowotnych

W zakresie związanym z obliczeniem, pobraniem oraz wpłatą odpowiedniej wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne pomocna będzie infolinia ZUS pod numerem telefonu 22-560-16-00. Konsultanci są dostępni pon. - pt. w godz. 7.00 - 18.00.

 

Naczelnik

Urzędu Skarbowego

w Bystrzycy Kłodzkiej

Barbara Wdowiak

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 5069
W tym miesiącu: 78910
Od początku: 24333533
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne