Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

LOGO Kasia.png

ZAWODY PŁYWACKIE „Z WODĄ ZA PAN BRAT”

IMG_20210821_092852.jpeg

W sobotę 21 lipca 2021 r. na basenie odbyły się nietypowe zawody pływackie pod nazwą „Z wodą za pan brat”. Impreza została zorganizowana w ramach projektu pt.  "Polsko - Czeska przyjaźń sportowa Międzylesie - Orlické Záhoří" realizowanego w okresie od 01 kwietnia 2021 r. do 31 maja 2022 r. przez gminę Międzylesie wraz z partnerem z Orlické Záhoří. Koordynatorem projektu z ramienia gminy jest p. Justyna Adamów.

Na czas imprezy, po czterech dniach niepogody, niebo wyczarowało okno pogodowe i piękne słońce, które z pewnością zachęciło do uczestnictwa

Podczas zawodów uczestnicy zmierzyli się z nietypowymi konkurencjami pływackimi zatytułowanymi: „Silne nogi”, „Silne ręce”, „Mistrz nurkowania” – przeprowadzane w basenie pływackim. „Pływanie na macie”, „Pływanie na makaronie” oraz „Bieg w wodzie” – przeprowadzane w basenie rekreacyjnym. Kto uczestniczył w imprezie ten wie, że deska trzymana w rękach, piankowa ósemka trzymana pomiędzy nogami, płynięcie na kole ratunkowym lub na piankowym makaronie raczej spowalnia i utrudnia pływanie, ale uciechy było co niemiara. Nawet Ci z początku niezdecydowani postanowili spróbować swoich sił i postawić na zabawę. Każdy uczestnik sam decydował, w ilu i w których konkurencjach weźmie udział. W co najmniej jednej konkurencji udział wzięło 47. uczestników.

Na Mistrzów i Wicemistrzów w każdej  konkurencji oraz w każdej z trzech kategorii wiekowych czekały dyplomy oraz nagrody, zakupione w ramach działań projektowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i upominki.

Gorący poczęstunek dla uczestników zawodów zapewnili pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu – serwowano pierogi ruskie i z jagodami. Ponadto w formie samoobsługi można było przygotować sobie kawę i herbatę.

Podczas imprezy dwukrotnie można było uczestniczyć w energetycznym Aqua aerobicu prowadzonym przez p. Michała Kopaczyńskiego.

W godzinach trwania imprezy obowiązywał darmowy wstęp na teren obiektu. Impreza tego typu odbywała się po raz pierwszy. Jako organizatorzy wiemy, że było to duże wyzwanie logistyczne, zwłaszcza, że nie wiedzieliśmy, jak dużym zainteresowaniem zawody będą się cieszyły.

W organizację zawodów zaangażowani byli pracownicy basenu, Urzędu Miasta i Gminy, ZGKiM, MGOK, wolontariusze, którzy demonstrowali i sędziowali konkurencje „pływackie”. Staraliśmy się, jak najlepiej sprostać temu wyzwaniu i mamy nadzieję, że sprawiliśmy wszystkim uczestnikom imprezy dużo radości.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1959
W tym miesiącu: 208711
Od początku: 22832381
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne