Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

LOGO Kasia.png

POLSKO - CZESKA PRZYJAŹŃ SPORTOWA MIĘDZYLESIE - ORLICKIE ZAHORI

Gmina Międzylesie wraz z partnerem z Orlické Záhoří w okresie od 01 kwietnia 2021 r. do 31 maja 2022 r. realizuje projekt pt.  "Polsko - Czeska przyjaźń sportowa Międzylesie - Orlické Záhoří". Całkowity budżet projektu wynosi 18 921,00 euro.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania: zawody sportowe na basenie kąpielowym w Międzylesiu oraz rajd rowerowy.

Ważnym celem projektu jest wykonanie wspólnie z Partnerem filmu promocyjnego, promującego regiony i atrakcje turystyczne Gmin Międzylesia i Orlické Záhoří. Podsumowanie projektu odbędzie się poprzez udział w targach turystycznych we Wrocławiu oraz w Chorzowie, gdzie będzie promowane pogranicze polsko - czeskie oraz projekt pn.  Polsko – Czeska przyjaźń sportowa Międzylesie - Orlické Záhoří”. Terminy poszczególnych wydarzeń będą na bieżąco umieszczane na stronie urzędu gminy Międzylesie.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie opartej na partnerstwie współpracy polsko- czeskiej, mającej na celu trwały rozwój obszaru pogranicza. Realizacja tego projektu daje szanse     do poznania nowych ludzi i zaprzyjaźnienia się z nimi. Na trasie rowerowej, czy na zawodach pływackich na basenie nie ma różnic klasowych, rasowych czy kulturowych. Znikają trudności językowe - one nie mają tam aż takiego znaczenia. Sport i szeroko pojęta kultura fizyczna ma wiele zalet. Sprawia, że w naturalny sposób ludzie dostają szansę, żeby się do siebie zbliżyć. Korzyści zdrowotne są tu oczywiste, ale uprawianie sportu może się także pozytywnie odbić na rozwoju osobistym każdego młodego człowieka. Uczy szacunku do własnego ciała i pracy nad zachowaniem perfekcyjnej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej.

ZAWODY PŁYWACKIE.jpeg

 

PDFMiędzylesie przewodnik do neta.pdf

PDFzakładki21.pdf
PDFpocztowka_06.pdf
PDFpocztowka_05.pdf
PDFpocztowka_04.pdf
PDFpocztowka_03.pdf
PDFpocztowka_02.pdf
PDFpocztowka_01.pdf
 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1878
W tym miesiącu: 9663
Od początku: 18838036
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne