E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

logggg.jpeg

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z POGRANICZA POLSKO- CZESKIEGO MIĘDZYLESIE- ORLICKÉ ZÁHOŘÍ

W dniu 3 lipca 2021 r. przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze na boisku sportowym we wsi Domaszków w ramach realizacji projektu pn.: „Poznajmy się lepiej- Międzylesie i Orlické Záhoří”. Coroczne organizowanie zawodów strażackich ma na celu mobilizację do intensywnego szkolenia pożarniczego – wszystko po to, by skutecznie przeprowadzać akcje ratowniczo-gaśnicze. Jest to też rodzaj oceny stanu wyszkolenia pożarniczego strażaków-ochotników, jak również przygotowywanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Zawody organizowane w takiej formie służą do popularyzowania wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

 W zawodach wzięło udział łącznie11 drużyn:

 1. Ochotnicze Straże Pożarne: Goworów, Roztoki, Długopole Górne, Domaszków, Międzylesie,
 2. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: Goworów, Roztoki, Międzylesie,
 3. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do 12 lat: Międzylesie, Domaszków,
 4. Zaproszona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rep. Czeskiej: SDH Lichkov.

Drużyny zmierzyły się w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych z elementami sztafety. Rywalizacja była zacięta, ale uczestnikom nie brakowało też dobrego humoru. Na zakończenie Przewodniczący Komisji druh Jacek Pilny odczytał protokoły Komisji Sędziowskiej podając szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach.

W kategorii OSP:

 1. miejsce – Domaszków
 2. miejsce – Międzylesie
 3. miejsce – Goworów
 4. miejsce – Długopole Górne
 5. miejsce – Roztoki

W kategorii MDP:

 1. miejsce – Goworów
 2. miejsce – Roztoki
 3. miejsce - Międzylesie

Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie Tomasz Korczak wraz z Dowódcą JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej Piotrem Budnikiem, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotrem Marchewką, Nadleśniczym Nadleśnictwa Międzylesie Krzysztofem Rusinkiem, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Barbarą Wierzbińską oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Międzylesiu Jerzym Marcinkiem uhonorowali drużyny pamiątkowymi dyplomami i pucharami dziękując wszystkim startującym drużynom za udział w zawodach. Podziękowano Jednostkom OSP za stałą współpracę, gotowość bojową i pomoc mieszkańcom gminy.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz MiG Międzylesie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie oraz Starosta Powiatu Kłodzkiego.

W ramach projektu pn.: „Poznajmy się lepiej- Międzylesie i Orlické Záhoří” zakupiono nagrody za zajęcie miejsca I-III drużyn męskich, a dla pozostałych uczestników rozdano upominki. Dla wszystkich uczestników zapewniono także usługę cateringową.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie dzięki zdyscyplinowaniu druhów oraz dobrej organizacji ze strony gospodarzy OSP Domaszków.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 352
W tym miesiącu: 31180
Od początku: 24380072
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne