Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Bądź eko – wymień żarówkę!

 

Gmina Miejska Duszniki-Zdrój realizuje projekt pn. ,,Zielone Samorządy”, który dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem projektu jest edukacja mieszkańców Ziemi Kłodzkiej w zakresie proekologicznych zachowań, a także rozwój i edukacja członków Klastrów Energii.

Jednym z elementów projektu jest organizacja w każdej z 14 gmin Powiatu Kłodzkiego mini-eventów poświęconych tematyce ochrony środowiska. Organizatorzy kładą główny nacisk na edukacje i zachęcenie do proekologicznych zachowań. Próbą pokazania najprostszych rozwiązań w gospodarstwie domowym będzie wymiana oświetlenia. Dlatego też w czasie eventów rozdanych zostanie ponad 4 tysiące energooszczędnych żarówek LED, razem z pakietem materiałów edukacyjnych, w których zawarte będą przydatne, proekologiczne informacje i porady.
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – w czasie eventów organizowane będą konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Będą nimi np. robot napędzany energią słoneczną, czy edukacyjny mini-kosz na śmieci. Najmłodszym zostaną rozdane również kolorowanki w tematyce ekologicznej, kredki i inne drobne gadżety.

W czasie wydarzenia prowadzona będzie również prezentacja w pełni elektrycznego samochodu elektrycznego, jako pro-ekologicznego środka transportu.

Przynieś starą żarówkę – nową, energooszczędną żarówkę LED dostaniesz za darmo!
Wydarzenie Międzylesiu odbędzie się w czwartek, 01.07 o godz. 10:00 przy Urzędzie Miejskim.

Projekt ,,Zielone Samorządy” dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Gminom Powiatu Kłodzkiego.

miedzylesie - plakat-Zs.jpeg

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4599
W tym miesiącu: 196241
Od początku: 22819911
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne