E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

logggg.jpeg

 

Gmina Międzylesie wraz z partnerem z Orlické Záhoří w okresie od 01 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.  realizuje projekt pt.  Poznajmy się lepiej- Międzylesie i Orlické Záhoří”. Całkowity budżet projektu wynosi 19 670,00 euro.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania: zawody rowerowe Uphill, zawody na nartorolkach, zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarniczych, Jarmark Bożonarodzeniowy, a podsumowanie projektu odbędzie się poprzez udział w targach turystycznych we Wrocławiu, gdzie będzie promowane pogranicze polsko- czeskie oraz projekt pn.  Poznajmy się lepiej- Międzylesie i Orlické Záhoří”. Pierwsze działania planowane są jeszcze jesienią 2020 r. Terminy poszczególnych wydarzeń na bieżąco będą umieszczane informacje na stronie urzędu gminy Międzylesie.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie opartej na partnerstwie współpracy polsko- czeskiej, mającej na celu trwały rozwój obszaru pogranicza. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie dużo chętniej wybierają grę w piłkę na komputerze, niż na podwórku. Jednak ruch i aktywność fizyczna cały czas pozostaje fantastycznym antidotum na nudę, apatię czy zachowania antyspołeczne wśród młodych ludzi. W trakcie realizacji projektu rodzice, nauczyciele WF-u, strażacy oraz trenerzy na pograniczu polsko- czeskim mogą podsunąć swoim podopiecznym ciekawe pomysły spędzenia wolnego czasu. Realizacja tego projektu daje szanse do poznania nowych ludzi i zaprzyjaźnienia się z nimi. Na trasie rowerowej , na boisku zawodów strażackich, na etapach zawodów na nartorolkach nie ma różnic klasowych, rasowych czy kulturowych znikają trudności językowe- one nie mają tam aż takiego znaczenia. Dlatego rywalizacja sportowa kruszy bariery społeczne  dużo lepiej, niż jakakolwiek inna aktywność niefizyczna. Sprawia, że w naturalny sposób ludzie dostają szansę, żeby się do siebie zbliżyć. Sport i szeroko pojęta kultura fizyczna ma wiele zalet.  Korzyści zdrowotne są tu oczywiste, ale uprawianie sportu może się także pozytywnie odbić na rozwoju osobistym każdego młodego człowieka. Uczy szacunku do własnego ciała i pracy nad zachowaniem perfekcyjnej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego mieszkańcy pogranicza Miedzylesie- Orlické Záhoří wspólnie będą przygotowywać się do pięknego okresu świątecznego, poznają swoje zwyczaje i tradycje, spędzą wspólnie wolny czas w cudownym nastroju śpiewając wspólnie kolędy i pastorałki.

DOC1. Regulamin - Wilcza Międzyleska 2020.doc (63,50KB)
DOCXprofil.docx (146,68KB)
DOCXtrasa- mapa.docx (225,30KB)

PDFROWERY UPHILL.pdf (1,83MB)
JPEGWilcza Międyleska - profil.jpeg (17,49KB)
PNGWilcza Międzyleska.JPG.png (182,15KB)

PDFAlbum 2020.pdf (7,41MB)
PDFulotka 2020.pdf (1,47MB)

PDFmiedzylesie_przewodnik__2020.pdf (14,63MB)

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 549
W tym miesiącu: 5087
Od początku: 24089696
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne