Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

OSTRZEŻENIE OD GODZ. 22.00 DNIA 18.08.2017 DO GODZ. 08.00 DNIA 19.08.2017,  PROGNOZUJE SIĘ WYSTĄPIENIE BURZ Z OPADAMI DESZCZU, LOKALNIE GRADU, OPADY DESZCZU OD 20 MM DO 35 MM, LOKALNIE DO 50 MM, PORYWY WIATRU DOCHODZĄCE DO 90 KM/H. PRAWDOPODOBIEŃSTWO WYSTĄPIENIA ZJAWISKA: 90%


 

 
Filmy video Kalendarz wydarzeń

XXVIII Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Międzylesiu

W ramach obchodów Dni Międzylesia dnia 2 czerwca br; o godz. 14.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu odbyła się XXVIII Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Międzylesiu, która oficjalnie inauguruje coroczne obchody święta gminnego. Sesja jest okazją do podsumowania działań minionego roku oraz wyróżnień, dla osób którym w sposób szczególny należą się podziękowania, w tym za pełną uznania współpracę dla Pana Czesława Kręcichwosta – Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, oraz dla Pana Macieja Awiżenia Starosty Powiatu Kłodzkiego, w imieniu którego pamiątkowy plafon odebrał Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka. Stałym punktem sesji stało się również wręczenie Pucharu Burmistrza dla zwycięzcy Turnieju Szachowego, który w tym roku zdobył Rafał Senderowski z Domaszkowa. Swoje pięć minut miał również Prezes MLKS Sudety Międzylesie, który przygotował nagrody i podziękowania dla wieloletnich działaczy Klubu: Pani Kamili Jagiełło, Pana Marka Jasińskiego oraz Pana Krzysztofa Jaska.

           

            Kolejnym bardzo ważnym punktem sesji są honorowe odznaczenia dla wyróżniających się w pracy na rzecz społeczności gminnej. Z tej okazji wręczono wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Międzylesie”.

            W tym roku Kapituła typowała aż 9-ciu nominowanych, w tym 1 instytucję. Wśród nich znaleźli się:

 

  1. Wiesława Łysiak,
  2. Jan Pietras,
  3. Dorota Bielecka,
  4. Jadwiga Warchał,
  5. Barbara Magier-Solis,
  6. Grażyna Góra,
  7. Bożena Pawula,
  8. Andrzej Hajduk,
  9. Dom Dziecka w Domaszkowie.

           

            Wśród licznie przybyłych gości na uroczystą sesję znaleźli się: wyróżnieni z lat poprzednich oraz honorowy obywatel gminy, radni, sołtysi,  pracownicy urzędu, funkcjonariusze władzy publicznej, przedstawiciele placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych i inni.

            Po zakończeniu sesji  zaproszono wszystkich uczestników na dzień otwarty Izby Pamięci w Bibliotece Publicznej w  Międzylesiu, oraz do świętowania obchodów Dni Międzylesia.  

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 8377
W tym miesiącu: 156053
Od początku: 6018715
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne